BAŞARILI LİSENİN , ÖNEMLİ KONUĞU .

 

Vali Ahmet Hamdi Nayir, her hafta gerçekleştirilecek okul ziyaretleri kapsamında ilk olarak Akyazı ilçesindeki Eyyup Genç Fen Lisesini ziyaret etti.

Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir’in eşlik ettiği ziyarette 9, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin derslerine katılan Vali Ahmet Hamdi Nayir, öğrencilerle geleceğe dair hedefleri ve hayalleri üzerine bir süre sohbet ederken, nasihatlerde de bulundu.

“FARKLI DÜŞÜNEBİLEN VE UFKU AÇIK OLARAK YETİŞİN”

‘Görmek isteyenler için yeterince ışık, istemeyenler için yeterince karanlık vardır’ cümlesiyle söze başlayan Vali Nayir, başarı anlamında çıtanın yükseltilmesi için gençlere inandıklarını ve güvendiklerini belirterek “Çalışmanın yeri ve zamanı yoktur. Bu ülkenin geleceğini emanet edeceğimiz ellerin daha güvenilir eller olmasını ve sizlerin daha çok çalışmasını arzuluyoruz. Sizlerden güzel olan her şeyi isterken, kötü olan her şeyden de uzak durmanızı talep ediyoruz. Bunu mutlaka hem anne ve babalarınız hem de öğretmenleriniz istiyordur.

Öğrencilerimizin farklı düşünebilen, alternatif düşünebilen, hatta herkesin düşündüğünün dışında düşünebilen, ufku açık olarak yetişmesini arzu ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; ‘Muallimler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.’ Saplantısı olmayan, önyargılı olmayan öğrenciler istiyoruz. İnşallah öğretmenlerimiz de bu yönde üzerlerine düşeni yapıyorlardır. Böylece bizler de, gözümüz arkada kalmadan ülkemizi sizlere teslim edebiliriz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir