ANLAMIYORUM ..

 

 

Yerel seçimleri , Akyazı bir başka yaşıyor , nedenini anlamıyorum !

Akyazı yönetimini elinde bulunduran , büyük potansiyel Ak parti , bu parti yokluklara, baskılara , dini eziyet söylemlerine vurgu yapa, yapa Akyazı ‘ da iktidarı ele geçirdi ve yönetime devam etmekte , bu kadar baskılara direnen ler şimdilerde baskıcı oldu ,anlamıyorum ..

Nasıl oldu ? Bilemiyorum , ancak muhalefete baskı var bu hoş değil .

Akyazı yerel seçimleri yaşamaya çalışıyor . Fakat muhalefete halka ulaşması için kolaylık değil zorluklar oluşturuluyor .

Yerel seçimler , genel seçim değil , Halk yerel yöneticilerle yüz yüze gelmeli , Belediye Başkan adaylarını yakınen tanımalı, temas etmeli . Temaslar halkın olduğu merkezlerde yoğunlaşmalı , ikili beşli , kahve sohpeti , iyiniyet söylemlerinden öte bir duruş değil .

Belediye Başkan adayları semtlerde kahve veya boş alanda miting yapmalı , projelerini kalabalık halka anlatma imkanı bulmalı . Bakıyorum , Akyazı ‘ da miting yapacaksan , sosyal gelişim merkezi bahçesinde yapacaksın . Olurmu böyle bir şey , anlamıyorum . Kim gidecek okadar uzak yere , sadece partililer gider , partililer zaten şartsız oy veren seçmen . Bu durum , halka ulaşmanın engellenmesi demek oluyor . İktidar partisinin belki bu burum hoşuna gidiyordur ancak , empati yapıp muhalefet gözü ile baksalar, kanımca bu kadar tutucu değil , hoş görü sahibi olurlar .

Akyazı iyi Parti Belediye Başkan adayı , beğenimi kazanan konuşmalar yapıyor, hoşoma giden söylemlerde bulunuyor , anlamıyorum ,neden sorularına cevap vermiyor ?

Adem Güner diyorki !

Akyazı fakülte binasını yapacağım , belediye bütçesinden tek kuruş almayacağım . Hoşuma gidiyor , ancak nasıl olacak anlamıyorum ..

Adem Güner Akyazı mobilya fuarlarının düzenlendiği bir kent olacak . Hoşuma buda gidiyor .

İyi Parti Belediye Başkan adayı Adem Güner , bu mobilyacılar fuar alanı olarak nereyi düşünüyor , mobilyacılar  sitesi ile aynı alınımı kast ediyor ?

Adem Güner kalkınan Akyazı  diyor , kimin hoşuna gitmez ki , benim hoşuma gidiyor . Adem Güner bu hizmeti yaparken , Akyazı Belediye bütçesinden tek kuruş almayacağım diyor , anlamıyorum nasıl olacak !

Adem Güner den artık anlaşılır dil kullanmasını istiyorum . Ben ve benim gibiler anlasınlar diye .

Adem Güner amatör sporun elini bırakmam diyor , toplantı yapıyor , amatör kulüplerin bitmez dertlerine sahip çıkacam diyor, toplantıya kulüpler katılmıyor . anlamıyorum , kulüp başkanları ne istiyor !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir