KÜÇÜK ŞEYLER , AMA GÜZELLER .

 

 

Akyazı’ da beş yıl önce yok olan , ancak yeni , yeni göz çarpmaya başlayan , küçük hizmetler, ama güzeller dedirtti .

 

Akyazı adliyesinden , lise boyu , çarşı içini de kapsayan şehir merkezinde , şehircilik adına yapılmış hiç bir hizmet beş sene önce görülmedi . Cadde boyu kültür demek olan çöp kovaları dahi Akyazı’ da yoktu , kültürlü Akyazı halkı , sanki çapulcuymuş gibi muamele gördü .

Akyazı belediye Başkanı Bilal Soykan seçilir seçilmez , bor sorunları ile boğuşmaya, haklı tasarruflarda bulunmaya başladı

Birileri zorlukları yok sayan beyanlar veya söylemlerde bulundu . Neymiş Ramazan öncesi işçi atılırmı. Razaan ayında işçisine aylık veremedikten sonra , işçi çıkarımı neden suç olsun . Belediye borç batağına dahamı çok sağlansın .

Borçlu belediye olduğunu bilen Soykan neden Belediye Başkan adayı omuş . Borcu bilmek ile, haklı borcu , götürmekten oluşan borcu araştırmak Soykan’ın Kul Hakkı adına görevi . Tasarruf yapmadan , borçlar nasıl ödenecek . Bazı tedbirler alındıki , Akyazı’da mazot parası sorunu konuşulmaktan çıktı . Aylık alamayan işçiler haber oldu , aylık aldıklarıda ,haber oldu . Soykan ve ekibi sorunlarla boğuşurken , güzel çöp kovaları caddelerde görülmeye başlandı .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir