SAKARYA’ LI 1-1 YAPTI .

 

 

Ak Parti Sakarya Milletvekili , seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz  İstanbul seçim sonuçları nedeniyle , kendi pasif İstanbul yöneticileri ve yetkilileri tarafından hedef tahtasına oturtulmuş , oklar bir bir üzerine fırlatılıyordu .

İtanbullu Ak Partili başarısız , bakanlar, Milletvekilleri il teşkilatı , kendi başarısızlıklarını örtmek için ;Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’u hedef almış haksızca saldırıları gerçekleştirmişti . Bu durum Sakarya’ da rahatsızlık oluşturdu , Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ve İlçe Başkanı Mesut Ekrem ,yanlız değilsin mesajı vermek için , Ankara Ak Parti Genel merkez ziyaretinde bulunmuşlardı .

İstanbul seçim sonuçları sonrası , Sakarya’lı Ali İhsan Yavuz büyük bir hukuki mücadele başlattı , haklı gerekçeleri kendince sıraladı , İstanbul seçiminin iptali için YSK ‘nın kapısına dayandı . Onun haklı gerekçeleri incelendi sonuç İstanbul Büyük Şehir Belediye seçimi iptal açıklaması yapıldı . Haklılık , hakısızlık artık bir tarafa kaldı , İstanbul tekrar seçime gidecek , sandık İstanbul’lunun önüne tekrar konacak . Demokrasi den taviz verilmedi , sandık gündemden düşmedi . Bir kere İstanbul’lu Ekrem İmamoğlu dedi ise , ikincisinde de diyecektir , itirazlar yersizdir , ikinci mücadele için şartlar oluşmuştur , bu şartları Sakarya’lı Ali İhsan Yavuz’un amansız mücadelesi sayesinde oluştuğu görüldü , Sakarya’ da Ali İhsan Yavuz 1* 1 yaptı , gerisi başarısız İstanbul Ak Parti teşkilatına kaldı .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir