MUSTAFA BİRİNCİOĞLU , İNSAN ‘LIK .

 

 

Akyazı , Kızılay şubesi Başkanı Mustafa Birincioğlu , akyazisesi.com haber sitesinde çıkan ( Mustafa Birincioğlu Akyazı Halkından ne istiyor ) haberine istinadenaçııklama yaptı .

Akyazı , Kızılay şube Başkanı Mustafa Birincioğlu ve yazar Yaşar Durmuş arasında , Birincioğlu’ nun telefon etmesi ile gerçekleşti .

Mustafa Birinciğlu, Durmuş’a kan talebimiz , İnsanlık adına dır . Toplanan kan ünitelerinin satışı söz konusu değildir . Kızlay personelinin maaşları ,Sağlık Bakanlığı ve Maliye bakanlığı tarafından ödenmektedir .

Kızılay olarak kan talebi yüksekliğini karşılamak için , yapılmakta, Kızılay olarak hastanelere, Üniversiteye, tüm acil kan arayanlara , kan var , Hayat var diyen kuruluştur . Bu arz talep karşılana bilmesi için İnsanlık adına halkımızdan kan talebimiz olmaktadır , olacaktırda diyen Birincioğlu Kızılay olarak Akyazı halkının yanında herzaman hazır bir vaziyette olacağız dedi . Bu bilgilerden sonra Yaşar Durmuş ile teşşekkürleşerek Mustafa Birincioğlu ile telefon sohpeti son buldu .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir