ADEM ALTUN SAHA TOZU YUTARMI ?

 

 

Akyazı , Tarihi Akballık yağlı güreşleri , Ata sporu , Belediyenin düşürüldüğü ekonomik dar boğaz nedeni ile yapılmaktan süreli vaz geçildi .

Ata sporu yağlı güreşin Akballık organizasyonu , Akyazı ve Sakarya’ nın Türkiye organizasyonları arasında ünlü bir oluşumdur . Bu büyük organizasyon , eskiden Belediyeye maddi yük getirilmeden yapılmaktaydı gene yapılabilir .

Akyazı’nın Akballık yağlı güreşlerinin tekrar yapılabilmesi için , İlçe spor müdürü Adem Altun şanstır .

Akyazı İlçe spor müdürü Adem Altun profesyonel Akyazı’lı yağlı güreşçidir . Çimin heyecanını , nasıl organize edildiğini , yağlı güreşçilerin ulaşılıp daveti , organizenin maliyetini en iyi bilecek kişi adem Altun dur .

Akyazı Spor İlçe Müdürü Adem Altun yapacağım der ve sorumluluk üstlenir ise , saha tozu yutarım derse, Akyazı Akballık yağlı güreşleri , Ramazan Byram sonrası yapılabilir .

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan , maddi olmasa bile temizlikti , sulama idi vs hizmetlerle yanındayım der ve Adem Altun’a görev verirse , Altun bu büyük organizeyi ara vermeksizin organize edebilir .

Akballık Yağlı güreşlerinin yapılması için diğer şans ise, ASKF Başkanı , Amatör sporun patronu Yaşar Zımba , Akyazı’lıdır ve Akballık yağlı güreşleri eski ağası dır .

Akballık yağlı güreşlerinin devamını seven diğer ,güreş ağası İdris Caymazdır . Adem Altun bu ikili ile yapacağı gürüşme ile yol haritası çıkarabilir . Organize masrafları kontrol atına alınır ise , sahaya satış reyonlarının kurulması , eğlence imkanı olan araçların getirilmesine izin verilmesi , masrafı karşılayacaktır . Adem Altun yeterki Ata sporu devam edecek girişimlerde bulunsun . Akballık ağalığını yapacak kıymetli şahsiyetler çıkacaktır . Başarılır ise , Akyazı ço güzel bir tanıtım yakalamış olacak , Trt ve diğer kanallar Akyazı ,Akballık yağlı güreşlerini yayınlayacaktır . Bu organizasyon eskiden olduğu gibi üç gün güreş , on gün festival olarak tasarlanırsa, Akyazı yerli trizim akınına uğrayacak , Akyazı’lı esnaf para kazanacaktır .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir