YAZICI , AKCAN’ A PARALI AK BELDE BIRAKTI , YA AKCAN . !

 

 

Akyazı Ak Parti eski Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı ile duayen gazeteci Yaşar Durmuş arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşti .

Tecrübeli Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı ve tecrübeli gazeteci Yaşar Durmuş arasındaki telefon görüşmesi , Durmuş’un araması ile gerçekleşti .

Akyazı Belediyesi ve Belediye şirketi hakkında gerçekleşen söyleşi VAH ,VAH dedirten söyleşi oldu .

Akyazı Ak Partili eski Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı ve Yaşar durmuş arasındaki görüşmenin konusu , Belediye ve Ak Belde A.Ş ekonomik durumu hakkında oldu .

Yaşar yazıcı Belediye Başkanlık görevini , eski Belediye Başkanı Hasan Akcan’a devrettikten sonra, Akyazı Belediyesinin gelir , giderleri , borç durumu hakkında basın açıklaması yapmıştı . Bu açıklamaya rağmen Durmuş , Yazıcı’ya Belediyeyi devrederken Belediyenin borç durumu neydi sorusu sordu . Yazıcı çok zaman geçti , aklımda kaldığı kadarı ile 14 Milyon Belediyenin borcu vardı , ancak Belediyenin 8 milyon alacağı da vardı , 14 ten 8 çıkarsan 6 Milyon TL Belediyenin borcu vardı .

Yaşar Yazıcı Vah , Vah dedirten bilgiyi Ak Belde A.Ş hakkında verdi .

eski Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı kendi döneminde Belediye şirketi olan Ak Belde A.Ş , Akyazı’da vergi rokertmenleri arasında ödül alan şirketti , gooleye giren bu gerçeiğ görürdedi. Ak Belde A.Ş’ nin hiç borcu yok olarak devri yapıldı ve Ak Belde A.Ş’ nin kasasında ozaman’ın 300, 000 Tl nakit vardı dedi. Yazıcı Akcan’a belediyeyi böyle deveretti basın açıklaması ile durumu kamu oyuna açıkladı . Eski belediye Başkanı Hasan Akcan , Akyazı Belediyesinin borç durumunu ve Ak Belde A.Ş’ nin borç durmunu yeni Belediye Başkanı Bilal Soykan’a nasıl bıraktı , basın açıklaması neden yapmadı .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir