KAÇIRMADIM .

 

 

Yenilenen İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlık seçimleri öncesi , 23, Haziran düellosunu seyretmeyi kaçırmadı . Fox TV ekranbaşına geçtim , İsmail Küçükkaya moderatörlüğündeki , Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu buluşmasını sonuna kadar izledim .

Bende alaylı bir moderatör olarak İsmail Küçükkaya’yı beğendim , psikolojik baskıları bertaraf etmeyi başaran İsmail Küçükkaya bence ortamı çok güzel idare etti. Yıldırım ve İmamoğlu’nun girişecekleri polemikli ortamlara müsade etmedi , olursa bir idarecilik , hemde Türkiyenin izlediği yöneticilik ancak bukadar güzel olurdu diyorum .

Binali Yıldırım’ı ve Ekrem İmamoğlu’nu samimi buldum . Nezih bir tartışma ortamı izlemek bana keyif verdi . Demokrasi işliyor izlenimi sahibi oldum , bir demokrasi sevdalısı olarak .

İBB Başkan adayları olan Binali Yıldırım’ı konulara hakim bir kişilik olarak görürken , anlatım eksikliği zorlandığı anlar oldu .

Ekrem İmamoğlu Türkçe’ yi daha iyi kullandığını gördüm , akıcı dili , cümleyi tamamlayıcı kelimeler seçebiliyor oluşu , onun sütüyoda daha rahat olmasına bağladım .  Karar İstanbulluların kararı ,ancak her iki adayında seçim sonucuna saygılı olacağız açıklamalarını taktire şayen buldum .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir