KAHVENİN SADESİ , KAHVE . .

 

Büyümüşümde haberim yok .

Büyüdüğümden haberim yok dediğime bakılmasın , kanımca yaşlanmayı kendime yakıştıramıyorum . Her yaşlananlarda böyle istememezlik olur . Şimdi bana gülecek yaşta olanlar, benim yaşıma geldilermi onlarda aynısını söyleyecekler, onun için gülmelerine gerek yok .

Biz büyüklerimizin yanında kahve eçemezdik , çok ayıp olurdu ve büyüklerimiz bize adammı oldunuz der fırçayı basardı .

Eski aile çeybahçeci ve Akyazı’nın eski luna parkçısı olarak , yeni dönemin başarılı parçısı , Muhammet Akbal’ın buyur bir kahve içelim davetine icabet ettim . Ben kahve içecek yaşta değilim , çay içeyim dedim . Muhannet Akbal oturaklı lafı söyledi , bizim abimizsin , biz seninle kahve içmeyeceğizde kiminle içeceğiz , sen bizim üstat parkıçımızsın , herdaim kahven ve çayın burada deyince, eyvah dedim , ben meğer büyümüş , kahve içecek yaşa gelmişim dedim . Madem kahve içeceğim , ozaman ağor takılalım , kahveini sadesini içelim dedim . Nefis kahveler, muhteşem tasarım tepside geldi , suyu, çikolatası epey ağır bir ikram oldu .

Kahveleri yudumlarken , Park sahibi Muhammet Akbal ile parkçılık üzerine lafladık , bu sene yaz olmadı , havalar soğuk ve yağışlı geçti fikrinde birleştik , Parkçılar zararda kararını birlikte verdik , Bildiğim için söylüyorum , parkçılar yağmurlu havayı sevmez, taktire itirazları olmaz, kader der , rızkına rağzı olur, ya nasip deyip, bir dahaki sezonun hazırlığını yapar, baktım , Kenan Sofuoğlu park işletmecisi Muhammet Akbal da senenin hesabını yapmaya başladı , allah utandırmasın deyip , sade kahve sonrası ayrıldık .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir