SÖĞÜT’ TE DEVLET, BULUŞMASI OLACAK .

 

 

BU yıl 738’incisi kutlanacak Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’nin programı belli olurken, MHP lideri Devlet Bahçeli her yıl olduğu gibi bu yıl da Söğüt’deki kutlamalara katılacak.

Şenlikler 6 Eylül Cuma günü sabah 11.00’de Bilecik il protokol üyelerinin Ertuğrulgazi Türbesi’ne ziyareti ile başlayacak. Ardından protokol üyeleri Türk Büyükleri Anıtı’na çelenk sunacak ve program Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duaların okunmasıyla devam edecek.

Açılış konuşmaları ve halk oyunları gösterisi ile devam edecek olan program pazar günü dağıtılacak olan şifalı pilav için kurban kesimi ile son bulacak. Aynı gün saat 12:30’da Ertuğrulgazi ve Türk büyükleri adına Çelebi Sultan Mehmet Camii’nde Mevlid-i Şerif okutulacak. Saat 19:00’da tören alanında Yörüklerin etkinliklerinin sunumu ile devam edecek olan ilk günkü program Söğüt Belediyesi Halk Müziği Korosu konseri ile sona erecek.

7 Eylül Cumartesi günü, saat 10:30’da Söğüt Hükümet Konağı önünde Yörüklerin karşılanması ile başlayacak program, sırasıyla protokol konuşmaları, halk oyunları ekiplerinin gösterisi, Ertuğrulgazi Türbesi’ne yürüyüş ve ziyaret ile devam edecek. 16:00’da Söğüt Cirit Sahası’nda cirit ve okçuluk gösterileri ile devam edecek program, Yörüklerin etkinliklerinin sunumu ile sonlanacak.

İkinci günün programı saat 20:45’de Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu konseri, Hüseyin Mustafa Arı, Adile Kurt Karatepe konseri ile devam edecek. Havai fişek gösterisiyle ikinci gün programı son bulacak.

FUAT OKTAY VE BAKANLAR KATILACAK

Bu yıl 738’incisi kutlanacak Ertuğrulgazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’nin son günü saat 09:00’da tören alanında Yörük ve halk oyunları ekiplerinin gösteri ile başlayacak. 09:45’de devlet büyüklerinin karşılanacağı program, devlet büyüklerinin Ertuğrulgazi Türbesi’nin ziyareti ile devam edecek. Saat 10:00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile tören alanında başlayacak etkinlikler, sırasıyla; protokol konuşması, hediye takdimi, folklor gösterisi, Mehteran Birliği gösterisi, tören geçidi ile son bulacak.

Söğüt Şenlikleri gelen misafirlere şifalı pilav ikramı ile son bulacak. Öte yandan şenliklere Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, MHP lideri Devlet Bahçeli, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu’nun katılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir