İSPİROĞLU’NDAN ÇOK KORKUYORLAR .

 

 

Sakarya ve ulusal basında Karasu Belediyesi eski Ak Partili Başkanı Mehmet İspiroğlu hakkında haberler , birinin talimatı ile bir anda gündem oldu . Bu haberler incelendiğinde , sanki Mehmet İspiroğlu Belediye Başkanı değildi . beş yıl Karasu belediyesini yönetmedi . Bu kadar fırtınalı ve usulsüzlük o dönemler içinde vardı ise, gelen müfettişler neyi denetledi , hangi belgeleri inceledi.Yapılan incelemelerde bir usulsüzlük tespiti yapılmadı . Karasu İlçe Başkanı o zaman Isak Sarı  değilmiydi ?

Mehmet İspiroğlu , BBP’ den belediye Başkan adayı olduğu içinmi? Şimdi dosyalar , usulsüzlükler gündem oldu . İspiroğlu BBP Belediye Başkanı olarak 35 gün görev yaptı . Tüm usulsüzlükler 35, gün içerisindemi yapıldı ? Bu sorular sorulmadan cevapları bulunmadan ,yapılan haberlere , karalama kampanyası ile bakmak gerektiğini , aslında Mehmet İspiroğlu’ndan çok korktukları kanaati bende oluştu .

Akyazı BBP İlçe Başkanı ve Belediye Başkan adayı Naim Yolcu yaptığı açıklama ile , gündem değerlendirmesinde bulundu ancak , soruları ile cevapların ortaya çıkmasının önemini teyyit etti. Mehmet İspiroğlu , usulsüzlükleri 35 gün içerisinde yaptıysa, Devlet var, inceleyecek kurumlar ve yargılayacak makamlar var ,diyerek ispiroğlu’nun Savcılıktan alınmış tertemiz sicili olduğu için BBP’nin Karasu Belediye Başkan adayı olmuştur .Geçmiş yıllara ait bir durum varsa, Isak Sarı , İlçe Başkanı olarak İspiroğlu’nun su istimalini bilerek susması , nederece doğrudur . Isak Sarı bu konuda da kamu oynu bilgilendirmesi gerekir diyen Naim Yolcu , aksi taktirde yapılan haberler , beş yıl sonrası seçimlere hazırlık olarak , karalama kampanyasından öte bir işe yaramayacaktır . Isak Sarı  acil açıklamalarını genişletmelidir .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir