TEK BEKLENTİMİZ VAR .

 

 

 

Akyazı Ak Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem basınla buluştu .

Mesut Ekrem ile basın buluşması Ak Parti İlçe teşkilatında gerçekleşti . Bu buluşmaya basın ve parti yönetimi katılımı yüksek oldu .

Akyazı Ak Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem doğaçlama yolu ile basına hitap etti . Yaptığı doyurucu konuşma basın tarafından dikkatle dinlendi . Teşkilat olarak yarınları hesaplarımıyoruz, gelecek şahsi planlarımız yok , tek planımız var teşkilat olarak , oda Akyazı’yı daha yaşanabilr seviyeye taşımak .

Mesut Ekrem konuşmasında , teşkilat , İlçe Belediye Başkanı Bilal Soykan , Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile diyalog halinde çalışma ortamına dikkat ediyoruz . İlçe Belediyesini aşan hizmetlerde Büyük Şehir Belediyesinin desteğini hep görüyoruz , zaten Büyük şehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce fahri Akyazı’lıdır .

Akyazı ‘lılar geçtiğimiz seçimde Bilal Soykan’a %72 oy desteği verdi. Ekrem Yüce’ye %76 oy desteği verdi . Bu sonuçlar Akyazı’lıların başarısı olarak tarihe not düştü . Sakarya ve Marmara’da Akyazı Ak Partiye en çok oy verenler arasında birinci , Ülke genelinde ise on ikinci oldu . Yüksek desteklerinden dolayı Akyazı’lılara teşekkür eden , Ak Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem verdiğimiz sözlerin takibini yapıyoruz , bu toplantıda sizleri bilgilendirmek için buluştuk dedi.

Yıllık elli bin ton asfalt sözü Belediye Başkanı Bilal Soykan tarafından verildi . Altı ay oldu seçimden sonra , bakıyorum Akyazı’mızın çeşitli bölgelerine şimdiden kırk bin ton asfalt atılmış .

Duble yan yol çalışmaları kapsamında , Karacasu etraf yolu , karaçalılık ‘a kadar ulaşacak . Yahyalı, sanayi bağlantısı hazırlıkları başladı . terminal için yer tahsisi aşamasına gelindi , Seyfeler mahallemiz mıntıkasında terminal çalışmalarımız hız kazandı .

Okullaşmada , Akyazı’da otuz olan sınıflardaki öğrenci sayısı , Kız meslek ve Ticaret odasının yapımı devam eden orta öğretim okulu eğitime başladımı çok daha aşağılara düşecek , buda eğitimde çok iyi bir yerdeyiz demek . Büyük şehir Belediyemizin seracılık çalışmaları çiftçilerimize verilecek en büyük destek olacak , bu çalışmalar yakında sonuçlanacak .

Turizim alanında golf sahası ve beş yıldızlı otel palanları ,teşvik kapsamına alındı , İhale aşamasına gelindi .

Akyazı’mızın Fakülte sorunu çok uzamayacak , sentetik futbol sahasının bulunduğu alanda, yüz dönüm arsa tahsisi yapıldı , Ünüversite kendi binasını yapacak . şehir stadı millet bahçesine çevilerek Akyazı’lıların hizmetine sokulacak hazırlıkları hızla yürütülmekte .Askerlik eski şube binası ve arsası , çıraklık eğitimine tahsisi yapıldı , atıl değil ,eğitim alanı kapasitesine dönüşen alan , Sanayi esnafına nefes aldıracağı gibi , çıraklık eğitim merkezine yakışan şartlarda kazanıldı .

Akyazı Ak Parti İlçe Başkanı Mesut Erem , İlçe’mizin doğu ve batı yan yol girişlerine ihtiyacı var, Batı girişi olarak Yahyalı mahallemiz düşünülürken Doğu girişi olarak’ta allaaağç mahallemizin içinden geçen derenin her iki tarafı yol olarak planlandı , arsalar ücretsiz terk edilmesi halinde, bu sorunda çok yakında bitecek dedi. Amacımız yaşanabilir Akyazı’yı hazırlamak diyen Mesut Ekrem , basın mensubu olarak sizlerin tavsiyelerinede ihtiyacımız var diyerek , basınmensuplarına soruları olup olmadığına değindi , basın mensuplarının sorularına yanıtları verdi. İçme suyu isale hattı gündemimizde diyen Mesut Ekrem Alt yapı çalışmaları yeni mahalle ve seyfeler güzargahında başlayacak açıklamasını yaptı , içilen çayler sonrası çeilen toplu resim ile toplantı sonlandı .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir