AKYAZI , MESUT EKREM SÜPRİZİ YAŞAR MI ?

 

 

 

 

Ak Parti İlçe kongrelerinde oluşabilecek ihtimaller, Akyazı Mesut Ekrem değişimi yaşayarak , süprizle karşılaşırmı ?

AK Parti’de kongre takviminin işlemeye başlamasıyla kulisler de hareketlendi. Birçok ilçede başkanlar dahil yönetimlerde köklü değişikler olacağı yönünde söylentiler kulaktan kulağa dolaşmaya başladı.

ADAPAZARI’NDA KURTULUŞ

Herkesin en merak ettiği ilçe başkanlıklarından biri olan Adapazarı’nda Başkan Metin Kurtuluş’un göreve devam etmesine kuvvetle muhtemel olarak bakılıyor. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu tarafından da desteklenen Kutuluş’un başarılı bulunduğu gelen bilgiler arasında.

ERENLER VE SERDİVAN

Erenler İlçe Başkanı Mehmet Beşir Doğrusever’in gidici olduğu ifade edilirken; kulislerde Erenler Belediye Başkan Aday Adayı olan Cevdet Koç’un Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un desteğiyle ilçe başkanı olacağı konuşuluyor. Öte yandan teşkilat içinden bir isim olan Bektemir Beşli’nin isminin de öne çıktığı ifade ediliyor. Serdivan’da ise Burak Erken’in yerine alternatif isim arayışı olduğu gelen bilgiler arasında.

ARİFİYE VE SAPANCA
Arifiye İlçe Başkanı Eczacı Ali Başar’ın görevden affını isteyeceği ifade edilirken yerine kimin geleceğinin ise belirsiz olduğu belirtiliyor. Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel’in ise kuvvetli bir olasılık olarak bir dönem daha görevde kalacağı dile getiriliyor.

AKYAZI VE HENDEK

Akyazı’da değişim beklenen ilçeler arasında yer alıyor. Mesut Ekrem’in toparlayıcı olamadığı görüşünde birleşenlerde değişim için çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan AK Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal yaptığı çalışmalarla beğeni toplasa da siyasetin geleceğini dizayn etmek isteyenler Baykal’ın gitmesini istiyor. Hasan Serdar Baykal için kulislerde bir dönem daha görevde kalır görüşü hakim.

SÖĞÜTLÜ VE FERİZLİ
Her iki ilçenin başkanı da atamayla göreve geldi. Mutlu Zurnacı ve Selçuk Kurt’un güçlü isimler bulunması halinde görevde kalamayacakları konuşuluyor.

KUZEY’DE NE OLUR?
Karasu’da Hasan Yavuzyiğit, Kocaali’de Ersan Demir bir dönem daha göreve devam edecek görünüyor.  Kaynarca İlçe Başkanı Ahmet Köseoğlu’nun da eğitimi ve ilçede ki ilişkileriyle görevde kalmasına kesin gözüyle bakılıyor.

GEYVE VE PAMUKOVA
AK Parti Geyve İlçe Başkanı Abdullah Özdemir’in adının da gidecekler arasında konuşuluyor.  Özdemir’in teşkilat başkanlığının hakkını veremediğini düşünenler Ünal Demirtaş veya Muhammet Bilgin’in adaylığını konuşmaya başladığı; Belediye Başkanı Murat Kaya’nın Abdullah Özdemir’den yana tavır aldığı ifade ediliyor. Pamukova’da  Fatih Akın’ın ardından göreve getirilen Aziz Burak Çelik’in beklenen performansı sergileyemediği konuşuluyor.  Saadet Partili Belediye Başkanı Güven Övün ile yakınlığı bilinen Çelik’in topun ağzında olduğu belirtiliyor.


ÜÇ DÖNEM KURALI


AK Parti’de iki ilçe başkanı üç dönem kuralı nedeniyle bu dönem aday olamayacak. Karapürçek İlçe Başkanı Cemalettin Selim ve Taraklı ilçe Başkanı Erdal Özer genel merkezden aksi bir karar gelmediği müddetçe bu dönem makamlarını başka isimlere bırakacak. Her iki ilçede de kongre tarihi yaklaştığında mutabakat ile aday olacak isimlerin belirlenmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir