HASAN CENGİZ ÇOK DERTLİ .

 

 

Akyazı Berberler ve kuaförler odası Başkanı Hasan Cengiz, gazeteci Yaşar Durmuş’la dertleşti .

Akyazı gündemli sohpette , esnafların sıkıntılarının yanısıra, gelecekte nasıl bir Akyazı üzerine yapılan sohpet, dikkat edilmesi gereken konuları gün ışığına çıkardı .

Esnaf oda Başkanı Hasan Cengiz esnafların iş sıkıntısının varlığını söyledi , bu sorunun Akyazı’ya has olmadığını belirterek yerel bazda yapılacak çok şey yok dedi.

Asıl sevinidirici ve canını sıkan olayı anlatan Hasan Cengiz, gazeteci Yaşar Durmuş’un haklısın sözleri ile sözüne devam etti.

Akyazı Fatih mahallesinde bulunan sanayi yolu üzerindeki , eski Askerlik şubesinin , çıraklık eğitim merkezine tahsis edilmesine , çok sevinen Hasan Cengiz, çıraklarımız sıkışık sınıf ve dar binadan kurtuldu . Bu imkanı sağlayanlar sağ olsun dedi.

Eski Askerlik şubesinin çıraklık eğitim merkezi yapılması , geniş bahçe, geniş sınıflar, müstakil bina , imkanı eğitime büyük katkı . Bu büyük hizmet, ufak Belediye desteği ile güvenli hale getirilmeli dedi , Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın elini atmasını istedi.

Yeni çıraklık merkezi , sanayi sitesi yolu üzerinde. Bu yol boyu kışın bayanlar kurs görmek için kullanılan yol . Yolun karanlık oluşu, yaya yolun bulunmayışı , tüm öğrencileri ürküttüğü gibi , bayan öğrencileri dahada ürkütmekte, bayan öğrenci velileri bu tehlikeli görünüm arz eden yoldan çok rahatsız . Bu  yol ışıklandırılmalı, yaya yolları sanayiye kadar yapılmalı, yol üzerinde yürümek zorunda olan öğrenciler, trafik tehlikesinden kurtarılmalı. Işıklandırılmış yol çok daha huzur verici görünüm olduğu için , sanayi yolu , okul yoluda ışıklandırılmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir