NE SONUCU ? ?

 

 

 

Kişiler , doğru kişilikler, hemen karar vermez, olayların sonucunu bekler !

Sorumlular, sonucun verdiği mesajı merak eder . .

Meraklılar, heyecanla , hemen şimdi der sonuç beklemez, yanıldık , af ediliyorum diyenler arasında yerini alanlar olur . Af dilemekle sonuca ulaştığını zannedenler, zamanı gelince, halk karşısında itibar kaybına uğradıklarını görür , acı tebessüm yüzlerine yansır  . . !

Akyazı ve Sakarya’da eski veya duayen denecek gazeteciler arasında bende yerimi aldım . Geçen Yıllarıma bakıyorum , utanacağım , yüzümün kızaracağı , haberim pek olmadı . Dört , dörtlük olduğumu iddia etmiyorum , ancak sonucu bekleme kararlarım çoğu zaman doğrunun yanında saf tutmama neden oldu . üzüldüğüm kararlarım , yanlış algılamalarım olmadımı, derseniz ! oldu . Ancak bu yanlış karara beni , Akyazı’lı güvenilir insanların ittiğinide biliyorum , onlarda bildikleri için pek , basın yolu ile linç’çi olarak tanımlanmadım . .

Fikir , zikir ayrılıklarını ciddiye almadım . Çünki ben biliyorum , Kulun hesap makamı belli . Bilmeyenler ise ahkamcı ve yanlışın fişekçisi !

Akyazı Belediyesi ,Ak Parti  kurulduğundan beri Ak Partili Belediye Başkanlarınca yönetildi. Kazanım ne ?

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar yazıcı , eski Başkan olarak unutulmaz , neden ? Hemen cevap vereyim . Akyazı Halkının malı olan , Akyazı’yı doğal gaz ile ısıtma projesi , sıcak sunun , Akyazı Halkının elinden alınması ve satılması ile sonuçlandı . Akyazı’ya kaybettirenler, allı şanlı yazılarla karşımızda. Akyazı doğal gaz zorunluluğunu bu yüzden yaşadı ve Yazıcı sayesinde yine kazandı

Akyazı bu gün şifalı su ile ısınıp , sağlıklı yaşamın imkanını elinden kaçırdı ise birilerinin sebep olduğu ,alım satım’ın savunucuları ise , bu günün akıl veren kalemler oldu .

Akyazı eski Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı , bir derleme yapar, Akyazı’lılara hatırlatırsa, kalemini , Bilal Soykan’ın başarısızlığı üzerine oynatanlar, daha sonra neyi sallayacaklar. .

İnsaf , İnsan olanın özelliği . .

Bilal Soykan Başkanlığı öncesi , Akyazı Belediyesi yatırımları , yani yapılması gereken harcamaların kaçta kaçı yapıldı ? Bu gün Akyazı Belediye Başkanı olmuş olan çiçeği burnunda Bilal Soykan’a fatura kesmek İnsaflılık oranının kaçta kaçını kapsar !

Dün’ dün’ya Akyazı Belediyesi , işçi borçlarını konuşuyorduk, Yıldız konutları haberleri olumsuzlukların kapısı oldu diyorduk . Mazot parası borç dilenen Akyazı belediyesi haberleri gündemimizi kapsıyordu ! !

Akyazı eski Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı’nın , yine , Akyazı eski Belediye Başkanı Hasan Akcan’a devrettiği belediye borcu ile , Bilal Soykan’ın Hasan Akcan’dan devraldığı borç farkı % 90 olarak karşımızda. Bunun yanısıra, ertelenmiş hizmetlerde, bugün Bilal Soykan’ın omuzlarında,. Eleştirmek kolay, sorumluluk zor : sorumlunun aldığı kararların netecesini bekleyip , sonuç bildirgesi hazırlamak , vicdan sahibi kalemin görevi. Dün söyledim , bu gün tekrar ediyorum , Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ve ekibini bir yıl daha takip edeceğim , eleştirilerimi 2020 yıl ortalarında ögreceksiniz. O zaman durum değerlendirmelerinin daha doğrucu olduğuna halk’ta kani gelecek , başarılı veya başarısız , Bilal Soykan kararını yine halk verecek . zaten Bilal Soykan’da ben başarılı olamaz isem bir daha Belediye Başkan adayıyım demez, , Zaman içinde, Babaoğlu mu ? Soykan mı ? kararlarını hep birlikte vereceğiz . . !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir