YÜCE , , SAPANCA’LI DEYİNCE, NEFES ALDIM !

 

 

 

Sakarya kamu oyu , Sapanca belediyesinin zorlamalarına üzüntüyle yaklaştı .

Sapanca , Hasanpaşa semtinde , belediyece özel bir firmaya teleferik yaptırma girişimi , Hasanpaşalıların olmaz direnişiyle karşılaştı . Oturma alanımızı ranta feda etmeyeceğiz diyen Hasanpaşalılara , Sakarya STK’ ları destek oldu . Böyle bir birliktelik sayesinde halk direnişi Sakarya’ da 2019 yılının enleri olarak akıllarda kaldı .

Sakarya Mimarlar şubesi temsilcisi Mimar Sami Kafadar , Hasanpaşa’lıların başlattığı haklı direnişe başından beri destek verdi. Vali Nayır, Büyük şehir Belediye Başkanı Yüce nezdinde ikna turlarına başladı ve sonucu aldı .

Sapanca’lılarla Ekrem Yüce’yi buluşturan Sami Kafadar , Ekrem Yüce’nin Sapancalıların konularında haklı olduğunu olay mahallinde gösterdi. Yüce bu haklı direnişe destek verdi, Sapanca Belediye Başkanına dur dedi.  Hasanpaşa’lılar bu sayede kazanan oldu . Ekrem Yüce yapımcı firmayıda gözetti , onlarında hakkının zayi olmaması için girişimlerde bulundu ortam sağlandı , olaylar yatıştı , Sakarya Ülke gündemine kötü imajlı olarak girmedi .

Mimarlar şubesi temsilcisi Sami Kafadar , Ekrem Yüce doğru tarafta yer aldı onun bu dik duruşu sayesinde tüm Sakarya rahat bir nefes aldı dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir