ŞEHİDİMİN ÖRTÜSÜ .

 

 

 

 

Şehit evine bayraklar asıldı… Bu arada ailesi şehit Halil Demir’in Pamukova’da defnedilmesi yönünde istekte bulundu…

Şehidimizin naaşı yarın ikindi namazına müteakip Pınarlı Bacı Merkez Camiinde kılınacak cenaze namazı sonrasında Bacı Mezarlığında toprağa verilecek…

Şehit Halil Demir’in ailesi Tuzla Belediye Başkanının özel tahsis ettiği araçla Pamukova’ya geliyor…

AİLE KARAR VERDİ
Şehidimizin cenazesinin uçaktan indirildikten sonra Pamukova’ya getirileceği öğrenildi. Şehit Uzman Çavuş Demir’in anne ve babasının oğullarının Pamukova’daki baba ocağında toprağa verilmesine karar verdikleri öğrenildi. Şehit evinin bulunduğu Pamukova ilçesi Bacı Mahallesi’nde ise cenaze için hazırlıklar başladı.

BABA OCAĞINDA HAZIRLIK
Saldırıda Şehit düşen Uzman Çavuş Halil Demir’in (34) Pamukova Bacı Mahallesindeki baba ocağında çevre düzenlemesi ve taziya çadırının kurulması için Pamukova Belediyesi Fen İşleri ekipleri seferber oldu.

Şehidimizin baba evinin etrafı iş makinaları ile temizlenip yıkandı ve çakıl döküldü. Bu arada baba evine ev Pınarlı Bacı Merkez Camisine dev Türk bayrağı asıldı.

Taziye çadırı kurulması için çalışmlara başlanırken, şehidimizin İstanbulda olan anne ve babasının sabah saatlerinde Pamukova  Bacı Mahallesindeki evlerine gelmesi bekleniyor.

Şehidimizin Bacı Mahallesindeki baba ocağında taziyeleri amacası Necati Demir ve akrabaları kabul ediyorlar.

İSTANBUL’DAKİ EVE DE TÜRK BAYRAKLARI ASILDI
Suriye İdlib’de yaşanan şehit olan Uzman Çavuş Halil Demir’in şehadet haberi ailesine verildi. Şehidin anne ve babasının şehidin ablasının evinde olduğu öğrenilirken, ailenin Tuzla’da yaşadığı evin sokağına Türk bayrakları asıldı.

İdlib’de rejim unsurlarının saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Halil Demir’in (31) şehadet haberi İstanbul’da yaşayan ailesine askeri yetkililer tarafından verildi. Tuzla’da şehidin ailesinin yaşadığı evin sokağına Türk bayrakları asılırken, şehidin ağabeyi Mücahit Demir taziyeleri kabul etti. Halil Demir’in şehadet haberini kızlarının evinde öğrenen baba Süleyman ve anne Süheyla Demir Tuzla’daki evlerine doğru hareket etti.

“VATAN SAĞ OLSUN”

Şehidin ağabeyi Mücahit Demir, “Haberi sabah aldım. Akşam arkadaşa söylemiş Suriye tarafına geçiyorum diye. Bize öyle şeyleri söylemezdi. Sabah komutanlar geldi. Onlar haber verdiler. En son ben 1 hafta önce görüşmüştüm. Her akşam annemle konuşuyorlardı. Annem ve babam yolda onlar da geliyor. Vatan sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir