SİLAH KAÇAKÇILARI BASKINI YEDİ .

 

 

 

3 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Çok sayıda silah ele geçirildi. Üç şüpheli gözaltına alındı.

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğünce Akyazı ve Karapürçek ilçelerinde silah- mühimmat imal ve kaçakçılığı yapıldığı istihbari bilgisine yönelik yürütülen çalışmalar sonucu; adli makamlardan alınan arama kararına istinaden, 12.02.2020 tarihinde operasyon başlatıldı.

Yapılan operasyonlarda Akyazı ilçesinde üç ve Karapürçek ilçesinde iki olmak üzere toplam beş şahsın ev eklentilerinde arama yapıldı.

Aramalara Jandarma İstihbaratın yanı sıra, Jandarma KOM, Akyazı ve Karapürçek ilçe Jandarma Komutanlığı personeli ile narkotik ve bomba arama köpekleri de katıldı.

Akyazı/Çıldırlar mahallesinde S.A. ile Karapürçek/ Küçükkarapürçek mahallesinde A.Ç. ile oğlu E.Ç.’nin ev ve eklentilerinde;

(9) adet 9.mm çapında ruhsatsız tabanca,

(1) adet kalem tabanca,

(2) adet ruhsatsız av tüfeği,

(17) adet kurusıkı tabanca, silahlara ait çok sayıda mühimmat ve silah yapımında kullanılan malzemeler ele geçirilmiştir.

Olayla ilgili evinde suç unsuru ele geçirilen S.A. A.Ç ve E.Ç. isimli şüpheli üç şahıs gözaltına alınmış ve konu ile ilgili adli tahkikata başlanmıştır. Gözaltına alınan üç şüpheli şahıs Jandarmadaki işlemlerinin ardından mevcutlu olarak adliyeye sevk edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir