Dr. CİHAN KOLİP’ TEN CORONA SONRASI .

 

 

 

İyi Parti Sakarya Büyük şehir Belediye Başkan adayı Dr. Cihan Kolip yazısı ile dikkat çekti. Kolip’in yazısı alt kısım .

CORONA SONRASI

Corona virüsüyle birlikte dünya insanlığı bazı gerçeklerle tanışmak zorunda kalmıştır . Hatta dahada ileriye giderek coronadan önce ve coronadan sonrasının tartışmalarının bile yapıldığını görmekteyiz .

Bu hususta bende tespitlerimi aktarmak istiyorum .

Türkiye’nin 1963 yılında temellerini attığı , 1987 yılında tam üyeliğe başvurmasıyla devam eden , 2005 yılında müzakerelerle hızlandırılan Avrupa Birliği süreci ve Avrupa Birliği kavramları artık çökmüştür . Birliğin dağılması hergeçen gün artan bir hızla devam edecektir .

Avrupa Birliği Temel Haklar Mazlûmesinde Anayasa ; “ Birlik bölünmez ve evrensel değerler olan insan onuru , özgürlük , eşitlik ve dayanışma üzerine inşa edilmiştir .” olarak belirtilmesine rağmen Corona virüsü AB nin maskesini düşürmüştür .
– Avrupa Birliğinin sahte insani değerleri , huzur evlerinde yüzlerce yaşlıyı ölüme terk etmiştir .
– Sokak köpeğinin veya kedisinin bir araba altında kaldıktan sonra son nefesini verene kadar yanıbaşından ayrılmayan eşine defalarca şahit olmuşken , sizin sahte uygarlık kriterleriniz sokaklarınızda insanlar düşüp ölürken arkasına bile bakmamıştır .
ve sayamadığımız birçok yaşanan dramlar sizin sahteliğinizi ortaya çıkarmıştır .
– İnsani değerler olarak bizler sizin gerçek yüzlerinizi yanıbaşınızda Bosna katliamındaki tavrınızla , Çeçenistan’da , Hocalı’da , Doğu Türkistan’da , Türkmen dağındaki zulümleri görmezden gelip sessiz kalmanızla , başınızı kuma gömmenizle zaten biliyorduk .
– Corona’dan sonra hangi yüzle birbirinizin suratına bakacaksınız , Yalanlarla bezenmiş hangi medeni kavramları birbirinize ve dünyaya anlatacaksınız ?

Artık bütün Dünya maskesiz yüzünüzü gördü , sizler için Medeniyet veya insani değerler ;
Bencillik , Mazlum Milletlerin sömürülmesi ve açlığa terk edilmesidir .
Kanlarının son damlasına kadar bir vampir olarak İnsanlığın emilmesidir .

Türkiye olarak öncelikli yapmamız gereken ;
– İnsani kriterler adı altında Türk Milletini kendilerine benzetmek çabalarını içeren AB ile müzakerelerin tek taraflı durdurulmasını açıklamaktır .
– Her fırsatta Türk Milletine ihanet eden , İnsani değerlerin yerlerde süründüğü ve İslamiyetin örselendiği Arap dünyası ile olan diyaloğumuzu tekrar gözden geçirmektir .
– Türkiye olarak , İktisadi ve kültürel Türk Birliği hususunda gereken adımları atmaktır .

Dünyada barış ve huzurun tesis edilmesi , kan ve göz yaşının son bulması için Güçlü bir Türkiye liderliğinde Türk Birliğinin kurulması zorunludur .

Atatürk bu konuda bakın ne güzel bir ifadede bulunmuştur .
“ Türk Birliği’nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği’ne inanıyorum. Onu görüyorum. Yarının tarihi yeni fasıllarını Türk Birliği ile açacak . Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır . Türklüğün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak . Güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecek.”

Dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yoktur . Kuranı Kerim’in rehberliğinde , Önümüzde En güzel Ahlak ve hikmet örneği Peygamber Efendimizi ,
Hz. Ebubekir’deki Tevazu yu ,
Hz Ömer in adaletini ,
Hz.Osman’ın cömertliği ve edebini ,
Hz. Ali’nin takva ve cesaretini ,
Atatürk’ün akıl ve bilim öncülüğündeki yüksek vizyonunu pusula kabul ettiğimiz takdirde inanıyorumki Kahinat adalet , barış , huzur ve mutlulukla tanışacaktır .

Corana salgınıyla yapılan başarılı mücadelede emeği geçen Sayın Bakanımız başta olmak üzere büyük bir özveriyle çalışan sağlık camiamıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyor , başarılar diliyorum .
Sağlıklı ve bol bereketli bir hafta temennilerimle
Uzm. Dr. Cihan KOLİP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir