AKYAZI DEMOKRASİ NÖBETİNDEYDİ .

 

 

 

 

15 , Temmuz hain kalkışmanın dördüncü yılında, ,Akyazı Kaymakamı Yakup Güney ve belediye Başkanı Bilal Soykan’ın organize ettiği , demokrasi ve birlik gecesinde, Akyazı’lılar sokakta , Demokrasi nöbetinde yine yerini aldı, caddeyi doldurdu .

Akyazı Gazi Süleyman Paşa cami önünde toplanan kalabalık , birlik gecesinde Saygı duruşu, İstiklal marşı okunması sonrası organize edilen proğramı dikkatle takip etti. Kadir Kurtoğlu müezzinin tilaveti ile başlayan gecede, İlçe Müftüsü İzzet Şenel dua yaptırdı .

Birlik ve demokrasi gecesinde, slayt gösterisi ile 15, Temmuz hain kalkışmasında yaşanılan acı kareler ,Akyazı’lılara tekrar seyrettirildi , filim şeridi aktıkça ,Akyazı’lılar öfkeli bakışları ile, nefretini sessizce gösterdi.

Akyazı’lıların Demokrasi ve birlik gecesine, Daire müdürleri, Ak Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem,MHP İlçe Başkanı Ali Dertli, iyi Parti İlçe Başkanı Kerem Durmuş, BBP İlçe Başkanı Naim Yolcu, Belediye Başkan yardımcısı, Ünal Gündüz, Ali Özer, Başkan Vekili Mehmet Öztürk , Mehmet Çakmak, STK Başkanları, Hasan Cengiz, İsmet Öztürk, Hüseyin kaliç ve meclis üyeleri katıldı .

Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, 15 ,Temmuz Demokrasi ve birlik gecesinde yaptığı konuşmada halka yön tayin etti.

Kaymakam Yakup Güney hain kalkışmanın , Halkın direnmesi ile son buldu, Halk Demokrasi dersi verdi, bundan sonra bizler bir birimizi severek, çok çalışarak Ülkemizi kalkındıracağız dedi, 15, Temmuz hain kalkışmasının Cumhurbaşkanımızın dik durması, Halkında seçtiğine sahip çıkması olarak akıllarda kalacak, asla unutulmayacak diyen Kaymakam Güney, şehitlere rahmet, Gazilere uzun ömürler diledi.

Akyazı Belediye başkanı Bilal Soykan , 15, Temmuz Demokrasi ve birlik gecesinde, yaşanılan hain kalkışmayı, Haç ile Hilalin mücadelesine benzetti, halk darbecilere sokakları dar yaptı, Cumhurbaşkanına ve Özgürlüğüne sahip çıktı dedi, asla unutmayacağız unutturmayacağız diyen Soykan, Şehitlere rahmet , gazilere şükranlarını sundu .

Akyazı Zraat Borsası Başkanı Şener Bayraktar ise yaptığı konuşma çok duygusal ve yerinde konuşma oldu, tüm protokol ve katılımcılar Bayraktar’ı bol bol alkışladı .

Oda Başkanı Bayraktar, 15 , Temmuz hain kalkışmasında, Başbakanı asılan Türk Milleti içinde ağladı ancak , 15, temmuz kalkışmasında darbecilere sokaklarda direndi, onların direnci ile demokrasi kazandı, Türk Milleti özgürlüğüne sahip çıktı .

Halka Türk Bayraksız olmaz, Türk Ezansız olmaz, Türk Vatansız olmaz diyerek seslenen Bayraktar, Müslüman bir delikten ikikere ısırılmaz, Allah, Peygamber diyerek bizleri yine kandırmaya kalkanlar olacak, Müslümanlar uyanık olmak zorunda, bizlerde uyanık olacağız, şunu asla unutmayın Milletine, Vatanına ihanet edenin Dini olmaz dedi. Allah Türk Milletini Ezansız, Vatansız ,Bayraksız bırakmasın diyen Oda Başkanı, 15 , Temmuz şehitlerini andı, gazilere teşekkür etti.

Akyazı Muhtarlar dernek Başkanı Yaşar Kahraman konuşmasında hain kalkışmayı kınadı , Gazi Mustafa kemal Atatürk, Silah arkadaşları ve 15 , Temmuz, şehitlerini andı ,gazileri saygıyla hatırladı . Bu kötü geceyi asla unutmayacağız dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir