BİLAL SOYKAN BELEDİYE’Yİ 30 YILLIK BORÇ ESARETİNDEN KURTARDI .

 

 

 

Akyazı Belediyesi ,kasım ayı meclis toplantısı , Belediye Başkanı Bilal Soykan Başkanlığında , nikah sarayında gerçekleşti. Toplantıda ilave gündemlerle beş madde görüşüldü.

Belediye Başkanı Bilal Soykan bu mecliste uzun uzun anlatım yaptı , hizmetleri tek tek sıraladı . Merkez mahallelere , aspest boru değişimi nedeniyle şimdilk giremediklerini anlattı , ancak merkez projeler çok dikkat çekti .

Spor komkleksi , Atatürk Kapalı spor salonuna yapılacağı , terminal yeri için Devlet hastanesi yanını işaretetti , yapılacak olan garajın tüm şehir içi dolmuşların toplanacağı orta garaj olacağını söyledi.

Belediyenin çöp şirketine borcun ödendiğini de belirten Soykan , otuz yıllık Akyazı belediyesinin SGK borçlarınında yapılandırılıp ödeneceğini açıkladı . Belediye olarak SGK’ya taşınmazlar karşılığı borcumuzu mahsuplandıracağını söylerken , Yaşar Yazıcı döneminde ödüllü şirket olan Ak Belde’nin Hasan Akcan döneminden kalan SGK borçlarıda ödeneceğini ima etti.

Akyazı belediyesi vergi borcundan mahsuplaşma ile kurtuldu , şimdide Belediyenin ve Ak Belde A.Ş nin SGK prim borçları arsa mahsuplaşması ile ödenecek olması , otuz yıllık borç esaretinin son bulduğu gerçeği oldu .

Sakarya Büyük şehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından verile 70,000 ton asfalt ile asfaltlanan mahalleler için Soykan Yüce’ye teşekkür etti. Çocuk parkları alımı yanısıra, çocuk parklarının bakımınında yapıldığını belirtti, sahipsiz hayvan barınağı hizmete girdi ,açılışı yakında yapılacak dedi.Nasıldı , nasıl oldu adı altında büyük ekrandan meclis üyelerine ve basına hizmet yapılan yerlerin , yapılmadan önceki halide gösterildi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir