FAHRETTİN BAY, , HERŞEY BİTTİ ,İŞÇİYE’Mİ KALINDI .

 

 

 

TBMM’ye sevk edilen torba yasa üzerinden, hükümetin kanun çıkarma yöntemini eleştiren Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Abay, “Torba yasa modeli, bu ülkenin belini felç etmiştir. Muhalefet partileri torba içindeki tasarıları görüşmeye vakit bulamıyor. İktidar vekilleri ise Meclis’ten geçen torba yasaların ne olduğunu bilmeden onaylıyorlar” dedi.

KIDEM TAZMİNATI

Torba yasada çalışma hayatı ile ilgili yer alan ve işçi sendikaları tarafından tepki toplayan düzenlemelere de değinen Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, “Her şey bitti, şimdi işçinin kıdem tazminatına da engel olmak istiyorlar. Tabi bu işçi tarafında bir isyana neden oldu ve bunun sonucunda o düzenlemeler geri çekildi. Yapılması gerekende bu idi. Çünkü bu düzenlemeler iç barışı tehlikeye sokar.” ifadelerini kullandı.

BÜTÇE AÇIĞIMIZ ÇOK

TBMM gündeminde yer alan bir diğer önemli konu olan 2021 yılı için hazırlanan Merkezi Bütçe’nin ülkenin geldiği hali gözler önüne serdiğini belirten Abay, “Açığımız çok, faiz aldı başına gidiyor. Borçlar büyüyor. Öyle ki bu oranları tam olarak belirleyemeyip daha fazlasını öder duruma geliyoruz. Borcu borçla kapatma yoluna gidiyorlar ama artık o yol tıkandı” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir