AKYAZI,DA YÜZ YÜZE SEVİNCİ.

 

Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda Akyazı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararıyla; 29 tane köy okulumuz 22.02.2021 Pazartesi günü itibariyle 110 öğretmen ve 1071 öğrenci ile eğitim ve öğretime başladı. İlçe Kaymakamımız sn. Yakup GÜNEY ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep ÖZDEMİR okulun ilk gününde Erdoğdu İlkokulu, Erdoğdu Ortaokulu, Şehit Halil Üleç İlkokulu ve Vakıf Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerimizle buluştular.

Okul idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri ile tek tek sohbet eden Yakup GÜNEY, “koronavirüs tedbirlerine riayet ederek, riayet etmenin de ötesinde birbirimizi nazikçe uyararak bu musibetin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Yüz yüze eğitim sürecimiz yeniden hayırlı olsun” diyerek tüm okullarımızda eğitim öğretimin yeniden yüz yüze olması temennisi ile okul idarecileri ve öğretmenlerine başarı dileklerinde bulundu. “Öğrencilerimizin okuluna, öğretmenine ve arkadaşlarına özlem duyduğunu zaten biliyorduk; bunu da bugün bir kez daha görmüş olduk. Temizlik, maske ve mesafe kurallarına son derece dikkat etmenin gereğini hatrımızda tutalım, yeni acılar yaşamayalım” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığının aldığı karar gereği, 1 Mart 2021 tarihinden itibaren:

– İlçemizdeki ilkokulların tüm sınıf düzeyleri (1, 2, 3 ve 4. Sınıf seviyesindeki öğrenciler) seyreltilmiş sınıflarda haftada 2 gün yüz yüze eğitime başladı.

– 8 ve 12. Sınıf öğrencileri, seyreltilmiş sınıflarda tam zamanlı yüz yüze eğitime başladı.

– Özel gereksinimli çocuklar için özel eğitim okulları ve sınıfları tüm sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitime başladı.

Veli isteğine göre okullara beyan etmek koşuluyla öğrencinin yüz yüze eğitimi katılmma hakkı olacak, bu durumda öğrenci devamsız sayılamayacak ancak müfredattan sorumlu tutulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir