CİHAN KOLİP,İN KALEMİ SİVRİ.

 

 

Köprüden Önce Son Çıkış ‼️

Öyle bir döneme denk geldik ki , rahmetli Murat Göğebakan’ın söylediği gibi “ Acılar parayla satın alınmaz , gelirse katar katar gelir .
Hele bir gelmeye görsün ki , yüküyle yakar yakar gelir…” mısralarını bugün Türkiye’de fazlasıyla yaşıyoruz .

Katliamlar , Açlık , Yoksulluk , İflas , Hastalık , Vicdansızlık , Namussuzluk , Adaletsizlik …vb onlarca çöküntü yaka yaka üzerimize geliyor .

Gençlik yıllarımızda en güvenilir kurumlarımız sıralaması yapılırdı . Birbirleriyle yarışan kurumlarımız liyakatli , namuslu ve vicdan sahibi insanları mezhebine , siyasi görüşüne , cinsine bakmaksızın ülkenin hangi köşesinde olsa bulup görev başına getirirlerdi .

Akademik ünvan yapmak isteyenler bilimsel çalışmalar yapar , yurt dışında bile yayınlanan kabul gören makalelere imzalar atarlardı .
Bu meşakkatli süreçler sonunda tarafsız jürilerin karşına çıkar uzmanlık başta olmak üzere kürsü başkanlığına ve rektörlüğe uzanan bir sicile sahip olurduk .

Bu liyakat sistemi sayesinde Meclis başta olmak üzere devletimizin her kurumu büyük bir saygınlığı ve güveni temsil ederdi .

Belki ülke olarak daha fakirdik , lüks arabalara binemez , çocuklarımızı özel okullarda okutma yarışında olmazdık .
Biliyorduk ki devlet okullarından da mezun olanlar çok çalıştıkları takdirde emeklerinin karşılığını alırlar , en güzel mesleklere sahip olabilirlerdi .
Bunların en basit örneğini tamamen devlet okullarından mezun olarak Uzm Hekim olan kendimi verebilirim .

Fakat günümüzde liyakat yerine yalakalık , doğruluk yerine yalan , helal yerine haramın revaçta olduğu her saniye dahada battığımız bir girdabın içinde yaşıyoruz .

Bu durum sorunumuzun yönetim şeklinden öte bir insanlık sorunu olduğunu göstermektedir .
Belkide amaçlanan vicdansız , namuzsuz , liyakatsiz ve ahlaki çöküntünün hakim olduğu toplum mühendisliği bile olabilir .
Başarılı olunduğu takdirde hangi siyasi parti hangi sistemle ülkelerini yönetseler bile hiçbir durumda değişiklik olamayacağı aşikardır .

Bu gerçekliği son günlerde meclisteki kavgalardan , vicdanlarımızın geldiği mertebeden , en güvenilir kurumlar sıralamasında yerlerde sürünmemizden , sanki görevleri halkı umutsuzluğa sürüklemek olup tv lerde tartışma programlarına çıkan aynı simalardan , milleti temsil etmesi için özel olarak önümüze koyulan insan kılığına bürünmüşlerden görebilirsiniz .

Ülkemizi Milletimizi ve İnsanlığı tasavvur ettiğimiz mefkûre ye ulaştırabilmek için milli birlik ve dirliğimizi sağlayacak Kutsal değerlerimizin altında buluşmak ilk vazifemiz olmalı ,
Türk milletinin selametini ve saadetini her nefsin üstünde görmeliyiz .

Öncelikle yapmamız gereken salgın sürecinde tamamen unuttuğumuz çocuklarımızı sahipsiz bırakmamaktır .
Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz neslimizinin merhamet , namus , vicdan , güzel ahlak başta olmak üzere en güzel insani ilkeler çerçevesinde yetişmesine katkıda bulunmaktır .

Başta bayrak olmak üzere kutsallarımızın yerlere düşmemesi için kendilerini feda eden Fırat Çakıroğlu , Ömer Halisdemir , Fethi Sekin ve Gara şehitlerimizle birlikte bütün Şühedaya Allah’tan rahmet diliyorum .
Mekanları cennet olur inşallah …..

Dedelerimiz Ninelerimizle birlikte sağlıklı mutlu bol bereketli haftalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir