RESUL KUŞDİL ANMA .

 

 

 

Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Resul Kuşdil Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 10. Sene-i devriyesi nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bundan tam 10 yıl önce 27 Şubat 2011 tarihinde aramızdan ayrılan Milli Görüş hareketinin lideri, ilim, fikir, Devlet ve Dava adamı, 54. Hükümetin Başbakanı, Muhterem Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız Türk siyasetinin en önemli simalarından biriydi. O, bilgisi, birikimi, kişiliği, tecrübesi, ilkeleri, mücadele azmi ve unutulmaz hizmetleri ile halkımızın sevgisini ve takdirini kazanmış, örnek bir liderdi, bir dava adamıydı.
Necmettin Erbakan deyince akla, bütün ömrünü davasına adayan, hasta yatağında bile davası için çırpınan, vasiyetler eden bir Dava Adamı aklımıza geliyor. Hayatı boyunca üstlendiği tüm görevlerde millete hizmet etmeyi her şeyin üstünde tutan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Türkiye’nin maddi ve manevi her alanda gelişmesine ve kalkınmasına değerli katkılarda bulunmuştur.

Hiç şüphesiz ki, Merhum Erbakan Hocamız, Türk siyasi tarihine damga vuran büyük devlet, siyaset ve bilim adamıydı. Ömrünü öğrenmeye ve öğretmeye adamış bir siyasetçi ve ilim adamı olan muhterem Erbakan Hocamız, Şahsıyla, mücadelesiyle, davasıyla, ilkeleriyle olduğu kadar bir insan olarak, bir Hoca olarak, bir lider olarak da genç nesillere güzel bir örnek teşkil etmiştir.

Hem ülkemizde hem İslam dünyasında hem uluslararası alanda yaptığı hizmetlerle, getirdiği yaklaşımlarla önemli etkilerde bulunmuş, büyük bir miras bırakmış liderdi. Hayatının her döneminde hatta hasta yatağında yatarken bile ülkeye ve İslam alemine hizmeti düşünen, hayatını davasına adayan bir liderdi.
Yaşamı boyunca çok sevdiği ülkesinin refahını, halkının temel hak ve özgürlüklerini savunan Erbakan, ekonomik ve demokratik gelişimimizin başlıca mimarları arasında yer almıştır. Demokrasi mücadelesi ve siyaset adamlığıyla gelecek nesillere, hiç kuşkusuz, örnek teşkil edecek bir lider olacaktır.

O’na göre tüm insanlığın saadeti, huzur ve mutluluğu için, Peygamberlerin hak anlayışına dayalı ‘yeni bir dünya’ kurmak gerekiyordu. O hayatının her devresinde güçlünün değil haklının üstün olduğu, herkes için adalet, herkes için özgürlük, herkes için iş ve herkese aş, yaşanabilir bir Türkiye için mücadele etmiştir.
O, inançlı Anadolu evlatlarının, içtimai hayatın her alanında koordineli bir şekilde var olması için çalışmış, yol göstermiştir.

‘İnsanlığın saadete erebilmesi için; yeryüzünde yanlışın değil doğrunun, çirkinin değil güzelin, kötülüğün değil iyiliğin, zararlının değil faydalının, zulmün değil adaletin hâkim olması için bütün gücümüzle ve teşkilatlı olarak çalışmak mecburiyetindeyiz.’ sözü bu konuda önemli bir kilometre taşıdır.
Yeniden Refah Partisi olarak bizler de Hocamızın yaşamında ortaya koymuş olduğu prensipleri kendimize rehber edinerek yeryüzünde, doğrunun, güzelin, iyiliğin, faydalının, adaletin hakim olacağı bir düzen için çalışmaya devam edeceğiz.

Muhterem Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı öğrettikleriyle, aktardıklarıyla, mücadeleci kişiliğiyle her daim şükranla, minnetle yad edeceğimizi ifade etmek istiyorum.

Bu vesile ile vefatının 10. sene-i devriyesinde, Milli Görüş Liderimiz 54. Hükümetin Başbakanı, muhterem hocamızı saygı ve rahmetle anıyorum. Mekanı Cennet olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir