İNCE HESAP YAPILMADI…!

 

 

 

Ülke genelinde yaptırım olarak yapılan açıklamanın(tam kapanma)sakıncalı olduğu Akyazı,lı oda başkanlarinca dile getirildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan,’ın açıklaması ile 17 günlük tam kapanma esnaf kitlesi için taşınması zor süreç olacağını açıklayan, Akyazı gıda maddeleri odası Başkanı Mustafa Demiralay ile esnaf sanatkarlar odası Başkanı Emin Üstün,bayram alış verişi için raflarını dolduran esnaflarımıza dükkânlarınızı kapatın demek ödemelerinizi yapmayın,sıkıntılarınız dahada büyüsün demekten başka birşey değil.

Esnafların kazançlarını kapama kararıyla elinden aldınız,ancak bankalar açık diyorsunuz,vergi dairesi açık diyorsunuz,elektiriğıni, sigortanı öde diyorsunuz. Dükkânı kapalı esnaf kirasını nasıl ödeyecek, cebinde pide parası olmayan,yapacağı siftah ile evine pide götürmeyi planlayanlar, pide parasız ramazan günü bırakıldı.

Hiç ince düşünülmeden yapılan bu tam kapanma süreci esnaf ödemeleri ertelemeden,esnafa nakit desteği sağlanmadan yapılmış olması, Akyazı,lı oda Başkanlarınca ince hesap yapılmamış uygulama olarak yorumlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir