SOYKAN,AKYAZ,NIN İŞ DÜNYASIYLA BARIŞIK KONUMU VAR.

 

 

 

İLÇE GENELİNDE HAZİRAN 2.HAFTA’DA YAPILAN TEKNİK ÇALIŞMALAR

Akyazı Belediyesi tarafından ilçe genelinde sürdürülen çalışmalar hızla devam ediyor.

Geride bıraktığımız 7 – 13 Haziran tarihleri arasında ilçe genelinde Alt yapı güçlendirme, yağmur suyu hattı büz döşeme çalışmaları ve rögar yapımı ve rögar temizleme çalışmaları, yağmur suyu kanal temizleme çalışmaları, yol bakım onarım çalışmaları, yol genişletme çalışmaları, malzeme serimi, mıcır serimi çalışmaları, heyelan bölgelerinde yol düzenleme çalışmaları, kilitli parke yapımı, beton kaldırım yapımı, Çocuk parkı yapımı ve mevcut çocuk parklarının bakımı, nitelikli ot kesimi ve peyzaj çalışmaları yapıldı.

Belediye ekiplerince 7 – 13 Haziran tarihleri arasında yapılan çalışmaların genel özeti ise şöyle;

Akyazı Belediyesi tarafından Erdoğdu Mahallesi’nde yapımı gerçekleştirilerek Merhum muhtarı HÜSEYİN DUR’un ismini verilen Çocuk parkının hizmete sunulması. İnönü Mahallesi Rögar tamiri ve ızgaraların koyulması, Kumköprü Mahallesi Malzeme serimi, Küçücek Cumhuriyet Mahallesi Yol malzeme serimi, Küçücek fabrikalar bölgesi malzeme serimi, Pazarköy Mahallesi eksik olan beton kapakların yapılması, Pazarköy Mahallesi Kaldırım çalışması, Taşyatak Mahallesi Yol genişletme çalışması, Osmanağa Mahallesi Büz çalışması, Ömercikler Mahallesi Büz çalışması, İlçe Merkezi yol bakım onarım ve asfalt yama çalışması. Yenidoğan Mahallesi Beton Kaldırım çalışması, Yuvalak Mahallesi Rögar çalışması, Yuvalak Mahallesinde 2 kilometre beton kaldırım yapımı çalışması heyelan nedeniyle tehlike arz eden yolların düzenlenmesi ve genişletilmesi çalışmaları yapıldı. Bu çalışmalarla birlikte ayrıca rutin olarak  İlçe genelinde plan ve program dahilinde park, bahçe ve yeşil alanların peyzaj ve bakımları, İlçe geneli yol bakım ve onarım çalışmaları, İlçe Geneli Sinek Larva ve uçkun ile mücadele kapsamında ilaçlama çalışması, Covid-19 tedbirleri kapsamında ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarına da hızla devam edildi.

Zabıta ekipleri tarafından İlçemiz genelinde tüm kamusal alanlarda, işyerlerinde, fırınlarda, halkın yoğun olduğu alanlarda, Kapalı pazaryerinde maske mesafe ve temizlik denetimleri yapıldı.

Sağlık İşleri ekiplerince İlçe genelinde Sahipsiz, hasta yaralı, bakıma muhtaç sokak hayvanlarının tedavi, bakım ve rehabilitasyon çalışmaları yapılarak yeniden sağlıklı bir hale gelmesi amacıyla geçici hayvan bakım evine alındı. Sahipsiz sokak hayvanları için hayırsever fırıncı esnaflarından toplanan ekmekler barınağa getirilerek hayvanlara dağıtıldı. Sağlık İşleri ekipleri ayrıca  Larva, uçkun böcek ve haşerat ile mücadele kapsamında kapalı ve açık kanallarda yoğun dumanlama, ilaçlama çalışmaları ile hayvansal gübre biriken ahır kenarları gibi yerlerin sinek oluşumuna karşı ilaçlanması çalışmalarına aralıksız devam ettiler.

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan İlçemizdeki nikâh akitlerini gerçekleştirerek evliliğe ilk adımı atan çiftlere mutluluklar diledi. İlçe genelinde vefat eden Akyazılı hemşerilerin cenaze ve taziyelerine katılım sağladı. Ayrıca İlçemizde faaliyet gösteren ve iş istihdamına katkılarda bulunan fabrika ve işyerlerinin ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir