KADINLARIMIZ ÜCRETRSİZ AB VE ABD AJANI OLDU…

 

 

 

YAZAR/İBRAHİM ERDEM KARABULUT.

Ülkemizi kim yönetirse yönetsin oynanan bu tuzağın önüne artıka geçemez…

Kısır bir döngü çekişmesine alet olan bütün siyasiler hala tehlikenin farkında değiller. Dayatılan AB uyum yasaları ile ABD hayranlığı uyandıran filmlerle, Sadece Türk aile yapısını bozmak adına faaliyet gösteren ipleri AB ve ABD elinde olan Yazar, Çizer, Sanatçı, Kanaat önderi, Rol model abla ve abiler ile Türk aile yapısının genetiği bir daha düzelmemek üzere değiştirildi….

Biz hala bunun farkında değiliz. Erdoğan bunu yanlış yapıyor, Kılıçdaroğlu doğruları söylemiyor, Bahçeli hükümeti neden destekliyor, Demirtaş neden ceza evinde?

Toplum olarak topyekün siyaset yapıyor, alternatif hükümet kuruyor, alternatif çözümlerle ülke kurtarmanın arayışı içerisindeyiz….kahvehanelerde,pastahanelerde iki kişinin bir çay bahçesinde herkesin çözmeye çalıştığı bir hükümet sistemi var.

Evine akşam ekmek götürme derdini unutup ülkeyi kurtarma adına hesap kitap yapanlar bu işyerlerinde duvara iri harflerle “burada siyaset konuşmak yasaktır” yazılarına vesile oldukları halde bu levhaların altında siyaset yapmaya devam etmektedirler.

Evlerinde kendilerinin dönüşünü beklediğini düşündüğü eşinin ve kızının ise ücretsiz AB ve ABD için ajan olarak çalıştıklarının farkında değiller.

Başta kız çocuklarının ekonomik olarak kocaya muhtaç olmaması gerektiğini yıllarca anlatan seçilmişler arkasından özgürlükler kadınların olmassa olmazıdır derken kadınlarımız kılık kıyafette özgür olmalıdır, aile içi şiddete hayır, İstanbul sözleşmesi ile gelen dinamitin patlamasının etkileri bütün ülkeye dağıldıktan sonra bir kararname ile uygulamadan kaldırılması artık ülke kadınlarımızı, kızlarımızı kurtaramaz.

Biz yinede “Zararın neresinden dönersek kardır” diyecek durumda dahi değiliz.
Lübünya denen eş cinseller ile özgürlük arayan kadınlarımız Taksim meydanında “Lübünyalar vardır, Kürt’ler vardır” çığlıkları atarken ne ülkemizi yöneten hükümet nede yönetime talip olan muhalefet kadınlarımızın ücretsiz birer ajan gibi AB ve ABD’ye çalıştıklarını farkedemediler…

TRT olarak 15 kanal ile yayın yapan TV kanalı TRT Arapça, Farsça, Kürdi diye yayın yaparken AB ve ABD sokaklarını bu sokaklarda yaşamakta olan toplumların özellikle genç kadın ve kızların giyim kuşamını Türk’iyedeki  özellikle büyük illerimizde sokaklarımızda dolaşan genç kızlarımızla mukayese ettiğinde acı gerçeği görecektir.

Özgürlükler beyinde başlar, Özgürlükler ahlak ve edeple yoğrulur, Özgürlükler insanca Yaşanır, Özgürlükler karşılıklı saygı ve sevginin teminatı olur.
Kocası karısının telefonuna bakamaz…

Kocası eşinin evin başka bir odasına çekilerek konuşmasına müsade edemez.
Kocası Eşinin telefonunda sevgilisine yazdığı mesajı delil olarak yargıya sunamaz.
Hatta kocası eşinin sosyal medya hesabından bir fotoğrafı onun özgürlüğüne müdahale diye delil olarak sunamaz bunun ismine özgürlük denir.

Keza aynı konu kadınların eşleri ile ilgili durumda aynıdır…
Kısacası özgürlüklerden anlaşılanı anlamak yerine özgürlükler ile hiç bir alaklası olmayan dayatma uygulamalara özgürlükler adına sarıldığımız ülkemizde ne mutlu bir aile ne samimi sadakatli ilişki, ne karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı bir aile yapısı kaldı.

Evlilikler mantık evliliği adlı birçok model sunularak alıştırıldıktan sonra hayatın müşterek olduğuna gelindikten sonra ev işlerinin çalışan karı koca arasında paylaşılması gerektiğine kadar sorumluluklara sınırlar konularak kadınlarımızı özgürlükler adına ajan olarak kullanan güçler emellerine kavuştular.

Geri dönüşü olamayacak kadar yaygınlaşan bu durum hergeçen gün daha çok problemleri meydana getiriyor.

Kadın cinayetlerinin artmasının nedeni, nedenleri, etkenleri araştırılmak yerine kadına şiddet gösterene idam gelsin söylemi bunlar için yapılan eylemleri destekleyen siyasi otoriteler çözüm odaklı düşünmeden bu cinayetler sürüp gidecektir.

Toplumumuzda (Z) kuşağı denen kuşak kaybolmaya yüz tutmuş bir kuşak haline geldi.
Dünyanın göz bebeği ülkemiz Türkiye’de yaşamak istemediklerini her fırsatta dile getirmekteler, Dışarı giden beyin göçünü yüksek maaşlarla ülkeye davet eden siyasi otorite yeni nesil beyinlerin fırsatını bulduğu ilk anda yurt dışına kaçacağının acaba ne zaman farkına varacaktır.

Siyasi otorite bizim bin yıllık kültürümüz olan kadına saygının hiçbir ülkede olmadığı kadar bizde olduğunu belgeleri ile ortaya koymalıdır.

Kadına şiddet olaylarının Cumhuriyetimizin ilk 50 yılında istisna olarak dahi olmadığını, aile yapısının tam olduğu ailelerde şiddetin asla yaşanmadığını anlatan dizi ve belgeseller yerine Dallas, Asmalı konak gibi neredeyse her Türk dizisinde çarpık ilişkilerin işlendiği filmlere göz yummaktan vaz geçmediği sürece Türk kadını AB ve ABD için bulunmaz bir hint kumaşı gibi işlenmeye devam edecektir.

Dünyanın hiçbir ülkesinde Türk kadını kadar özgür ve kıymetli bir kadın olmadığı mutlaka anlatılmalıdır.

Bir erkeğin başka bir erkeğin eşini sizinle dans edebilirmiyim örneklerini medeniyet ve özgürlük gibi gösteren filmler ve aynı erkeğe eşiniz çok güzelmiş çok şanslısınız ifadeleri özgürlük adına verilirken RTÜK uyuduysa bunun suçlusu ülke siyasilerinindir.

Tv ve sinema dizilerinde Sigaranın ve alkolün reklamlarını takip eden RTÜK türk aile yapısını bozan dizi ve filmler için acil bir eylem planı devreye sokmalıdır.

Siyasiler ülke ekonomisini, güçlü devlet, güçlü ordu, dünyada söz sahibi ve dünya lideri olma sevdalarından biran önce kurtulmalıdır.

Elde avuçta kalmayan Siyasi ahlak için , Ticari ahlak için, Aile ahlakının tekrar dikiş tutabilmesi için adım atmalıdır.

Özgürlükler adı altında dayatılan film, tiyatro, güzel sanatlar, diziler için önlem almalıdır.

Özellikle kayıp kuşak (Z ) kuşağından sonra adı konacak kuşak ne ise onlar için Milli eğitim olan yuva, ana okulu ve ilk okullarda “Adabı Muhaşeret” dersleri uygulamaya sokulmalıdır.

İbrahim Erdem Karabulut

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir