HORON OYNANMIŞ KİME NE ZARARI OLMUŞ.


Çokça abartmamalıyız.
MHP İlçe Başkanı Ali Dertli,nin düşüncelerine katılıyorum ancak,Acelle buluşması bahane edilip Hanyataklılar kötü ilan edilmemeli içki satılmıyor,silah atılmıyor, köpük partisi yapılmıyor,kumar oynanmıyor,ne yapılıyor horon oynanıyor,bırakın bu kadar olsun,hoşgörü bizim,sıteres atmak horon oynayanların olsun.iki horon oynandı diye Devletimiz küçük düşürülmüs olmaz.Babanın haylaz ama sevilen çocuğu olur,Hanyatakliları bu çerçefede déğerlendirelim.Biz olduğumuzu unutmayalım,Gazeteci Yaşar Durmuş,altta paylaşılan ali dertlinin düşuncelerine,saygı çerçevesi içinde biziz yorum yazısı.

İlçe başkanımın yazısının noktası virgülüne katılmakla birlikte bir kaç kelam etmek istiyorum.

Kaymakanlığın kararını tanımamak devleti tanımamaktır, Kaymakamlığın kararını hiçe saymak devleti hiçe saymaktır. Bu kimsenin haddine değildir.

Dalga geçer gibi biz sadece Ölmüşlerimizin ruhuna Kuran okuyacağız, eğlence yok deyip de proğramın icrasına devam etmek terbiyesizlik ve dahi hadsizliktir.

Bu duygular ile hukuka ve ahlaka aykırı hareket edenler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılmasını canı gönülden diliyor saygılar sunuyorum…

İlçe başkanımın yazısı ;

Ülkemiz de, yaşadığımız ilimiz Sakarya’mız da, ilçemiz Akyazı’mız da, Kaymakamımız da, devletimizin tüm resmi kurum ve kuruluşları da bizler için millidir ve manevi değeri üst seviyededir.
Horon da bizim, çalgı da bizim, zılgıt da bizim eğlence de bizim.
Bu kültür Türk milletini var eden değerlerdir buna kimsenin itirazı yok ve olamaz da…
Ancak….
Günlerdir yapılacakmı yapılmayacakmı diye merak edilen 17.Acelle Şenlikleri Akyazı Kaymakamımız sayın Yakup GÜNEY Bey’in artan Covit-19 vakaları ve olası orman yangınlarını gerekçe gösterip olumsuz görüş bildirmesine rağmen dün itibariyla başlamış ve tüm hızıyla maalesef devam etmektedir.
Evet Covit-19 pandemisiyle iyice gerildik, sel ve doğal afetler bizleri bunalttı ve ilimizde henüz başlamamış olmasına rağmen, ülkemizin bir çok yerinde ve özellikle Ege ve Akdeniz turizm bölgelerimizde yaşanan yangınlar nedeniyle yaklaşık 10-12 vatandaşımız ve bir çok masum canlı hayatını kaybetmiş, insanlar evlerini, malını mülkünü kaybedip yangınlarla cebelleşirken ve binlerce hektar ormanımız yanıp kül olmuş ve yangınlar hala kontrol altına alınamamış ve devam ediyorken, çeşitli bahaneler öne sürerek bu şenlikleri yapmayı hiç doğru bulmuyoruz.
Önceden planlanmış olsa da, bu şenlikler hiç olmazsa bir süreliğine tehir edilebilir, ileri bir tarihte daha güzel bir sekilde organize edilebilirdi kanaatindeyiz.
Bir sözümde bu organizasyonun sunumunu yapan arkadaşımıza olacak, Akyazı Devletimize meydan okunacak yer değildir.
Herkes haddini bilmelidir.
Bu duygu ve düşüncelerle yaşanan sel ve yangın felaketlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

MHP AKYAZI İLÇE BAŞKANI
ALİ DERTLİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir