CETİN SARI SANAYİ SİTESİ MALLARINAMI ÇÖKECEK???

Akyazı sanayi sitesi yapımında büyük emeği ve mücadelesi olan,1990 yıllarda Sanayi sitesi kooperatifinin yapım hamlesini gerçeklestiren madeni sanatkarlar odası ikinci Başkanı(eski)Yaşar Durmuş,Çetin Sarının sakıncalı ve kul hakkı hammlelerinden rahatsız oldu,sanayi sitesinin 316 dukkan sahibinin olduğunu bilgisini vererek,onları bilgilendirmek için bildiklerini açıkladı.
Akyazı sanayi sitesi eski Başkanı Osman Akcan sağdır.
Sanayi sitesinde yoğun emeği ve gayreti olan madeni sanatkarlar odası yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Kara,İsmail Türkyılmaz,Rahmi Bütün, sanayi sitesi yöneticisi Ali Hayırlı,Münür Bal,da sagdır.
YANLIŞ biliyorsam bu emekçiler beni ikaz etsin diyen Yaşar Durmuş,Çetin Sarının sakıncalı bulduğu hareketlerini sıraladı ve Çetin Sarı sanayi sitesi dükkan sahiplerinin hakkı olan malları tarafınamı geçirecek sorusunu sordu.
Akyazı sanayi sitesi yapımında hiç bir emeği olmayan ,ancak sanayi sitesi kapı doğramalarını dükkan karşılığı yapan ,koop üyesi kazanan esnafıdır.
Çetin Sarı sanayi sitesi kooperatifini iptal etti,316 dükkan sahibinin malı olan cami,lokanta ,dukkanlar,arsalar satılıp 316 dükkan sahibine eşit olarak kar dağıtımı yapıldımı !
Çetin Sarı tarafından 20 üyeli güzellestirme derneğı kooperatif yerine kuruldu,bu gayri menkullar derneğe kayıt edildimi!
Sanayi sitesi kooperatifi 316 hisse sahipli kooperatifti,Çetin Sarı kooperatifin yerine kurduğü güzellestirme derneğine neden ,kooperatifin mal sahibi olan üyelerinin tamamı olan 316 üyeyi güzelleştirme derneğine kayıt edilmedi???
316 üye Çetin Sarı tarafından güzelleştirme derneğine kayıt yapılmış olsaydı,dernek kararları haklı ve hakkaniyetli kararlar olacaktı..
20 üyeli dernek kayıtlı olmamasına rağmen 316 dükkan sahibinin olan mülklerden kira nasıl topluyor,gelir giderler nasıl uşturuluyor.
Çetin Sarı tapusu sanayi sitesinde,ancak sanayi sitesi kooperatifi Çetin Sarı tarafından iptal edilince sahipsiz arsaya,kooperatifin sahibi olduğü dükkanları satıp,yeni dükkanlar yaptı. BU DÜKKANLARDAN ALDIGI aylık kirayı güzelleştirme derneğine,mal sahibi dernek değilken,gelir kaydı yaptı ve gider hanesi oluşturdumu..
Yokas Çetin Sarı topladığı kiraları güzelleştirme derneğine kayıt yaptırmadan,kendi cebinden masraf yapıyormuş gibi gösterip ,yıllar sonra benim alacağım var deyip,boşta olan eski kooperatif mallarını tarafınamı geçirmeyi planlıyor? Sorular sorulacak,Çetin Sarı yanıtlarsa yanıtlayacak.
Çetin Sarı tapusu kimin olduğu belli olmayan arsaya yaptığı dükkanların imar af müracatını kendi adınamı yaptı? Kendi adına yaptıysa, yıllar sonra burası,bu dükkanlar benim şahsi malımdır deyip,316 kişinin malı olan arsayı ve üzrindeki dükkanları kendi tarafınamı geçirmeye kalkışacakmı.Çetin Sarı bu kadar sakıncalı adımları nasıl ve neden attı.
Yaşar Durmuş niyetinin asla itham olmadığını üstüne basarak açıklarken,yanlışa dikkat çemke ve kamu oyunu bilgilendirmek diyen Durmuş,bu anlattıklarını yazının üst kısmından bahsi geçenlerde bilmekte,onlarada sorulabilir diye tarihe not düşülmüs oldu.
Çetin Sarı sorulara yanıt verecekmi göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir