AKYAZI’DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 98.yıl dönümü kutlamalarına İlçemizde ilk olarak sabah 09.00’da Akyazı Kaymakamımız Sayın Yakup Güney’in makamında protokolü ağırlamasıyla başlandı. Saat 11.00’da ise Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi önünde yapılacak törene geçilerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilçemizde coşkuyla ve sevinçle kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenine Akyazı Kaymakamı Sayın Yakup Güney, Akyazı Belediye Başkanı Sayın Bilal Soykan, Akyazı Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ufuk Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Başkanları, Gaziler, Sivil toplum kuruluşları, Belediye başkan yardımcıları, öğretmen ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Törene ilk olarak Akyazı Kaymakamı Sayın Yakup Güney, Akyazı Belediye Başkanı Sayın Bilal Soykan’ın Öğretmen, öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması ve akabinde yapılan saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlandı.

Akyazı Kaymakamı Sayın Yakup Güney 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olması vesilesi ile günün anlam ve önemine istinaden konuşma yaparak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik etti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni ilçe spor kulüpleri ve Okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu konuşmalar, şiirler, Folklor gösterileri Görsel etkinlikler, Karate, Tekvando, Güreş gibi sportif etkinliklerin gösteriminin yapılmasının ardından tören geçişi ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir