SON YILLARDA AKYAZI HALKINI BİLAL SOYKAN SEVİNDİRDİ.
Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan borç batağında bir belediye aldı,hacizleri kaldırdı,işçi aylığı ödeme noktasına taşıdı,bitmez denen borçları bitirdi,üstüne üstlük Akyazı Halkını sevindirecek hizmetleri hayata geçirmeye başladı.
Bilal Soykan gençlik merkezi,kapalı spor salonu,yarı olimpik yüzme havusu tesinin temel atma töreninde çok sevinçli neşeli göründü.
Onun bu görüntüsü,halkı sevindirdin sevinmek seninde hakkın dedirtti.
Akyazı son yıllarda hiç görünmeyen birlik görüntüsünü kompleksin temel atma töreninde sergiledi.
Şahane denecek tören düzeni yüksek halk katılımı birlikteliğin ip uçlarını katılımcıların arasında verdi.
Akyazı,da düzenlenen muhteşem törene,Sakarya Valisi Oktay Kaldırım,Sakarya Akparti Milletvekili ,Dünya Şampyonu Kenan Sofuoğlu,Sakarya MHP eski Milletvekili Zihni Açba,Sakarya Ak Parti eski Milletvekili Ali İnci,SUBÜ Rektörü Prf.Dr. Mehmet Sarı Bıyık,Sakarya mimarlar şubesi Başkanı Sami Kafadar.Saskf Başkanı Yaşar Zımba,Sakarya Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever,Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu,Erenler Belediye Başkanı Feyzi Kılıç,Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım,SBB Genel sk yrd Sinan Çileli,
Akyazı,ının birliktelik dedirten katılımciları ilçe Başkanlari ve STK başkanlarının tam kadoru törende yerlerini almasında gördü.
Gorkemli temel atma törenine,Akyazı Ak Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem,MHP İlçe Başkanı Ali Dertli,CHP İlçe Başkanı Mustafa İyiyazıcı,İyi Parti İlçe Başkanı Fatih Çakmak,GELECEK Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Güler,Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Resul Kuşdil,in katılımı açılışın siyaset üstü açılış izlenimini verdi.
Akyazı cuma günü büyük gün dedirten muazzam kompleks temel atma törenine STK’LARDAN büyük katılım oldu.Azo Başkanı Şener Bayraktar,Ekk Başkanı Ahmet Durmuş,Muhtarlar dernek Başkanı Yaşar Kahraman,Oda Başkanları,İsmet Öztürk,Emin Üstün,Hüseyin Kaliç,Hasan Cengiz,Sezgin Durmus buluşması,törene Akyazı,da verilen degeri gösterdi.
Ak Parti Sakarya Milletvekili Adayı Abdullah Mert,Meclis Üyesi Mustafa Karahasan görüntülenirken,Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Öztürk,Ali Özer,Ünal Gündüz,Mehmet Çakmak,Ak Belde Genel Müdürü Fevzi Bora,ın yoğun konuk karşılama mücadeleleri ev sahibi güzelliği sergiledi.
Akyazı Atatürk sıtadında temel atma töreni saygı duruşu,İstiklal marşı okunmasıyla başladı.
Belediye Başkanı Bilal Soykan davetlilere şu sözlerle seslendi.

Sayın Valim, Sayın Kaymakamım, Sayın AK Parti İl Başkanımız, Sayın Milletvekillerimiz, MHP İl Başkanımız, Sayın Daire Müdürlerimiz, Siyasi Partilerimizin İlçe Başkanları, Belediye Başkanı abilerim kardeşlerim, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli Başkanları, çok değerli çalışma arkadaşlarım, Değerli Muhtarlarım, Belediye Meclis Üyelerimiz, basınımızın güzide temsilcileri ve kıymetli misafirlerimiz hepinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Bugün İlçemiz için çok önemli bir gün, yılların özlemi 1000 kişilik Kapalı Spor Salonu, Yarı olimpik Yüzme havuzu ve Gençlik Merkezini içinde barındıran Akyazı Spor Kompleksimizin temelini atıyoruz. Bu güzel günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyoruz, hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Göreve başladığımız günden itibaren 73 Mahallesi ile Sakarya’nın en büyük ilçelerinden biri olan Akyazı için durmadan yorulmadan gece gündüz demeden çalışıyoruz. Kısa sürede büyük işler başardık seçimlerde sözünü vermiş olduğumuz hemen hemen her konuyla alakalı çalışmalarımızı başlattık. Terminalimizin ihalesini yaptık, imalatına başladık, inşallah birkaç ay içerisinde onunda açılışını hep beraber yapacağız.

150 bin tonunun üzerinde sıcak asfaltı İlçemizin yolları ile buluşturduk. 4 Adet Çöp Kamyonu kendi imkânlarımızla, 2 Adet Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe, 1 adet Yol Süpürge aracıda Türkiye Belediyeler Birliğinden hibe alarak Temizlik filomuzu yeniledik ve Belediyemiz bütçesini önemli bir külfetten kurtardık. Türkiye Belediyeler Birliğinden hibe olarak aldığımız Yol Süpürme Aracının teminindeki desteklerinden dolayı tüm Akyazılı hemşerilerimiz adına Milletvekilimiz Sayın Kenan SOFUOĞLU’na teşekkür ediyorum.

İlçemizin önemli girişlerinden biri olacak ve İlçe trafiğimizi önemli ölçüde rahatlatacak olan Yahyalı Bağlantı yolu projemiz Cumhurbaşkanlığımızın imzası ile acele kamulaştırma kararını alarak işlemlerine başladık. Geçtiğimiz Haziran ayında 2022 yılında nüfusu 75.000 üzerindeki bütün belediyelerin yapmak zorunda olacağı Hayvan Barınağımızı şimdiden hizmete açtık.

5 büyük mahallemize daha doğalgazın ulaşmasını sağladık. 11 Mahallemizde İmar Plan ve revizyon çalışmalarına devam ediyoruz.

Şehir merkezimizi Akyazı’ya ve hemşerilerimize yakışır bir hale getirmek ve daha yaşanabilir bir kent oluşturmak için başlattığımız ‘Çarşı İçi Güzelleştirme’ projesinde çalışmalarımız hızla ilerliyor. Yağmur suyu, asbest boru, internet, elektrik ve doğalgaz ile ilgili tüm altyapı çalışmalarının ardından asfalt ve dekoratif parke çalışmalarında da son aşamaya geldik. Kısa süre içerisinde projemizi tamamlayarak ilçe merkezimizi ilçemize yakışır hale getireceğiz.
İlçemizin her köşesinde çalışmaya, üretmeye ve vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz.

Bugün burada; 22.10.2020 tarihinde Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile imzaladığımız protokol çerçevesinde 21 Eylül 2021 tarihinde yaptığımız ihale sonucunda imalatına başladığımız Toplam İnşaat alanının 8.000 m2, İhale bedelinin de ( KDV Dahil ) 43.000.000,00 TL ile Akyazı tarihinin en büyük projesi olan bu güzide eserin temelini atıyoruz.

Bu 43 Milyonun 28 milyonu Spor Toto Teşkilat Başkanlığından, 15 Milyonu Belediyemizin Bütçesinden karşılayacağız. İnşallah tamamlamayı, açılışını da hep birlikte yapmayı ve daha büyük hizmetleri ilçelerimize kazandırmayı bize, ekibimize ve tüm arkadaşlarımıza Rabbim nasip eylesin.

Bu projenin ve yaptığımız bütün hizmetlerin gerçekleşmesinde emeği geçen Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu’na, Sayın Valimize, İl Başkanlarımıza, Millet Vekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İlçe Başkanlarımıza, tüm çalışma arkadaşlarıma, Meclis Üyelerimize oyları ve dualarıyla bizleri destekleyen tüm hemşerilerimize teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.

Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan Başta Sayın Valimiz ve Milletvekillerimiz olmak üzere tüm katılımcılara ve hemşerilerimize kalbi şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.

Günümüz aydın geleceğimiz aydınlık olsun Sağ olun varolun Allah-a (cc) emanet olun.

Milletvekili Kenan Sofuoğlu konuşmasında bu güzel hizmeti Akyazı,ya kazandırankar arasında olmaktan mutluyum,hayırlı olsun sözlerini sarf etti.
Vali Oktay Kadırım konuşmasına güzel Akyazı,ya bu hizmet hayırlı olsun dedi.
Protokol toplu olarak butona baştı temele ilk harcı döktüler,güzel tören bu şekilde son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir