DOZER KARLARI KÜREMEKTE ZORLANDI.Akyazı’da karla mücadele sürüyor
Akyazı’da etkili olan kar yağışı sonrasında teyakkuza geçen Akyazı Belediyesi ekiplerinin karla mücadelesi tüm hızı ile sürüyor. Vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için ekiplerin sahada olduğunu belirten Belediye Başkanı Bilal Soykan, çalışmaların aralıksız bir şekilde devam edeceğini söyledi.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarıları sonrasında hazırlıklarını tamamlayan Akyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kar yağışının başlaması ile birlikte teyakkuza geçerek ilçe merkezi ve yüksek kesimlerde kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başladı. Yağışının başladığı saatlerden itibaren sahada olan Akyazı Belediyesi ekipleri ilçedeki yolların kapanmaması ve ulaşımda aksaklık yaşanmaması için çalışmalarını sürdürdü.
İlçe genelinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarının devam ettiğini belirten Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Meteoroloji’nin uyarıları sonrasında 30 araç ve 132 personelimiz ile 73 mahallemizin tamamında mücadele edecek şekilde hazırlıklarımızı tamamlamıştık. Dün akşam saatlerinde yağışın başlaması ile birlikte ekiplerimiz sahadaki çalışmalarına başladı. Vatandaşlarımızın en ufak olumsuzluk yaşamaması için 7-24 çalışma esası ile sahada olmaya devam edeceğiz. Hemşehrilerimiz karla mücadele ekiplerimize 444 9 054 numaralı telefondan 7/24 ulaşabilirler” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir