AKYAZI YERLİ VE MİLLİ KALKINMAYA TAM DESTEK VERİYOR,DEVLET BU MÜCADELEYİ ÖDÜLLENDİRİYOR.

AKYAZI YERLİ VE MİLLİ KALKINMAYA TAM DESTEK VERİYOR,DEVLET BU MÜCADELEYİ ÖDÜLLENDİRİYOR.

Devletimizin döviz darboğazından çıkışın yolunun yerli ve milli üretimde gördüğü ve büyük memnuniyet duyduğu ,tamamen yerli üretim,Sakarya/Akyazı’da el emekçileri ve sanatkârlarında cevep bulduğunu görmek güven veridi.
Akyazı/küçük ağaç işletmecileri,resmen bir eser olan üretimleri olan mamülleri üreterek,Çin,’den gelen ahşap ürünler için döviz ihtiyacına son vererek,Devletin arkasında durmayı başardı.
Sakarya/Akyazı ağaç işleri odasına bağlı küçük üreticiler,harikalar üreterek,yerli ve milli ürünleri üreterek,Türkiye,de her eve giren mamülleri tedarik imkanı sağlamasıyla dikkat çekiyor.
Akyazı ağaç işleri odası Başkanı,Türkiye ağaç işleri federasyonu yönetim kurulu üyesi Birol Yılmaz,YERLİ İSE YERLİ,MİLLİ İSE MİLLİ üretim ,Akyazı,da,ancak Devletçe desteklemesi gereken el emeği, göznuru ürünleri için başlattığı,sahip çıkalım küçük esnafı,istiğdama kazadıralım projesi Devlet,ce büyük destek gördü.
AKYAZI’LI el emekçileri üretsin,DEVLET bu ürünleri,Türk halkının evlerinde baş köşede yerlerini alsın mücadelesi sonuçlandı.
Küçük esnaf kalkınacak,DEVLET döviz borçlanamsından kurtulacak diyen Birol Yılmaz şu bilgileri verdi.
Akyazı,da eser denecek üretim olan mandal,ekmek tahtası,çöp şiş,kaşık,kese sapı,spatula,askı,merdane,oklava,fırça sapı,havan,boncuk,baharat kaşığı,hamak,çekiç,keser sapı,tül halka.
Akyazı küçük esnafı üretiyor,bu mücadeleyi Devlet gördü diyen Yılmaz,eser sahibi küçük ağaç işletmecilerini desteklemek için harekete geçti bilgisi verdi.
Yıllık 80 m3 tomruk,bu eser üreticilere destek amaçlı verecek olan Devlet,küçük esnafı ayağa kaldırmak için,orman köylüsü kalkındırma kooperatiflerine sağlanan fiyatın baz alınması,küçük esnafın ucuz ve daha kaliteli ürünle,YERLİ ve MİLLİ ürünlerini gönül rahatlığı ile üretecek,istihdam oluşturarak,Devleti işsizliği engellemek için iş kur aracılığı ile masraf etmeyecek ,İş arayanlara dahi bu vesile ile küçük üretici katkı sağlayacak,DEVLET bu destekle her türlü kazanan konumda olacak.
Akyazı ağaç işleri odası Başkanı Birol Yılmaz küçük esnafa,ürettikleri eserler için desteklerini esirgemeyen Orman genel müdürlüğü ,pazarlama daire Başkanı Reşat Benli,ye,Sakarya orman bölge müdürü Ziya Polat,a ,Akyazı orman işletme müdürü ERKAN KILIÇ,a destekleri için teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir