IBRAHİM ERDEM KARABULUT İYİKİ YANILMIŞ.

İstanbul’lu,Akyazisesi.com yazarı değişik dalışıyla,iyiki yanıltındedi.bir okuyun siz nediyeceksiniz,bakayım ! .

İLK DEFA YANILDIM…
Sedat Peker için kaçıp gittiği ülkeden içişleri bakanımı Süleyman Soyluya yaptığı ağır hakaretleri Devletçi- Milliyetçi yapımdan dolayı hazmedememiş “Mafya Sedat Peker kendine gel” diye ağır eleştirilerde bulunmuştum.

Sedat Peker benim gözümde bir mafya lideriydi.
Hala benim gözümde bir mafya lideridir.Tıpkı ülkede 7 den 77’e kadar herkesin bildiği gibi.
Böyle biri Devletimin içişleri bakanına hakaret etmemeliydi.

Kendisine özgü tutum ve davranışları olan, insanlara faydalı bir çok konuyu çözüm yolu olarak gayri kanuni halletmesi bazılarına göre doğru olsa-da benim devletçi anlayışımda yapılan kanun dışı herşey illegaldir.

Devletin içerisine sızmış olan bazı çetelerin yaptıkları yanlış ve çirkin işleri deşifre etmek kimilerine göre doğru olsa-da bana göre bu deşifre şekli gayri yasal yollardan olmamalıydı.
Bir mafya lideri olarak toplumun tanıdığı Sedat Peker şimdiye kadar yaptıkları neredeyse her gayri yasal iş “Robin Hood” misali iyi olarak bilinsede Türkiye Cumhuriyeti Devleti anayasal bir hukuk devleti düzeni ile yönetilmektedir.

Sedat Peker ise ülkenin en tepesindeki isim olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile sarayda dahi görüşme kabiliyeti olan biri olarak sistemdeki bütün aksaklıkları, satılmışları, ihanet içerisinde olanları deşifre etmeyi tercih etmeliydi.

Sonuç olarak gelinen noktada geri dönüşü olmayan bir yolu seçerek eskiden her köyde bulunan bir deli olmayı seçme yerine, adeta ülkenin delisi olmayı tercih ederek gemileri yakmasının mutlaka kendince haklı bir nedeni vardır.

Sedat Peker ve yakın çalışma arkadaşlarının zamanla yaptıkları paylaşımlar ülkedeki vatan haini dahi denemeyecek kadar aşağılık işlere imza attıklarını öğrenmemize neden olurken başta vatandaşlarımızın hayal kıırıklığına uğramasını sağladı.

(Z) Kuşağı denen genç neslin ise bu aşağılık adamların deşifre olmasından dolayı şaşırmaları devlete ve bu millete olan güveninin tamamen yok olmasına vesile olmasını sağladı.

İş dünyası başta olmak üzere hayatın hangi evresinde olursa olsun milletin yapılan bu ahlaksızlıklardan dolayı yaşama bakış açısını değiştirip vatan, millet, bayrak , devlet gibi duyguların adeta törpülenmesine neden olmuştur.

Peker tanıdığı alçak, kahpe ve bu ülkedeki haramzadeleri intikam alma duygusundan çıkarak milliyetçi duygularla oyunun dışına atılmasını devletin hesap soracak duruma getirmesini sağlamalıydı.

Sonuç itibarı ile bildiklerini belgeleri ve kanıtları ile açıklama cesaretini tüm çıplaklığı ile anlatan Sedat Peker kendisini ülkesi için feda ederek “Ülkenin delisi” ilan ettiyse eğer Ülkenin savcılarından Türkiye’nin deli savcısı unvanını alacak şekilde birkaç Cumhuriyet savcısına ihtiyacı olduğunu göz önünde bulundurma cesaretini gösterip derhal gereğini yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir