EKREM YÜCE,AKYAZI’LI BOŞNAKLARI,ORHANGAZİDE BULUŞTURDU.

EKREM YÜCE,AKYAZI’LI BOŞNAKLARI,ORHANGAZİDE BULUŞTURDU.

3.üncü yeniköy pita şenliğinde boşnaklar buluştu
Orhangazililer Yeniköyde yaşayan Boşnaklarla, Türkiye’nin dört bir yanından gelen soydaşlarıyla geleneksel Pita Şenliği’nde buluştu.
Boşnak dostlarının eşlik ettiği şenlikte birbirinden lezzetli börekler, hamur işi yemekler ve tatlılar ikram edilirken sanatçılar, müzik toplulukları ve halk oyunları gösterileri büyük coşku yaşattı.
Orhangazi, Yeniköy Bosna Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nce geleneksel olarak düzenlenen 3.üncü yeniköy boşnak pita Şenliği, iznik gölü yeni köy piknik yeri taşlık’ta gerçekleştirildi Boşnak kültürünü tanıtmak, üyeler arasındaki yardımlaşma ve dayanışmayı pekiştirmeyi amaçlayan şenlikte Sakarya,Akyazı,dan gelen boşnaklarla Bursa, İnegöl, Yalova , iznik ,İstanbul ve Ankara’daki Boşnaklar ile Boşnak dostları bir araya geldi. Yeniköy Bosna Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Şevket Koç ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğindeki organizasyonda Boşnak Sanatçılar konser verdi. Boşnaklar boşnak oyunlarına özgün oyunları, ile geleneksel şarkılar eşliğinde dans edip oyunlarını oynadilar.
Yeniköy Bosna Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ Başkanı Şevket Koç “Ata yurdumuzda, Türkiye’nin her yanına dağılmış hemşehrilerimizle birlikte kültürümüzü, geleneklerimizi yaşatmak, milli ve manevi değerlerimizi yüceltmek ve geleceğimize sahip çıkmak için böyle bir şenliği düzenledik. Bizlerin mutluluğunu, coşkusunu paylaşan soydaşlarımıza ve Boşnak dostlarına sonsuz teşekkür ederiz.” dedi.
Başkan Şevket Koç Pita Şenliği’ne katılımlarından dolağı MHP İlçe Başkanı Sn.Halil Bozoğluna, Akyazı Balkan Göçmenleri Derneği başkanı, Sn.Haluk Kalkan’a ayrıca teşekkür etti. Akyazı rumeli dernek Başkanı Haluk Kalkanbaşkan boşnak buluşmasına Katkılarından dolayı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı,Sn.Ekrem Yüce’ye ve Sakarya Büyük şehir Basın daire Başkanı, Sn. İrfan Kardes’e teşekkür .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir