AKYAZI’DA GÖRKEMLİ TÖREN.

Akyazı İlçe Terminali görkemli bir törenle açıldı

Akyazı Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ‘Akyazı İlçe Terminali’ görkemli bir törenle açıldı. Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Terminalimiz Akyazı’mıza hayırlı olsun “ dedi.

Akyazı’nın uzun yıllardır ihtiyacı olan ve Akyazı Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Akyazı İlçe Terminali görkemli bir törenle açıldı. Fatih Mahallesi’nde 3 bin 500 metrekare alan üzerinde 8 milyon 772 bin liraya inşa edilen terminalin açılış törenine Vali Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP Sakarya eski Milletvekili Zihni Açba, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, ilçe belediye başkanları, Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, Akyazı Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Turan, ATSO Başkanı Z. Şinasi Bayraktar, Akyazı Ticaret Borsası Başkanı Ali Şener Bayraktar, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, MHP İlçe Başkanı Soyhan Sofuoğlu, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını Belediye Başkanı Bilal Soykan gerçekleştirdi. Akyazı’nın önemli bir ihtiyacı olan Akyazı İlçe Terminali’ni açmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Soykan, “ Bugün ilçemiz için çok önemli, çok özel ve güzel bir gün. Uzun yıllardır eksikliği hissedilen ve çokça zikredilen ilçe terminalimizi bugün hep birlikte hizmete açıyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Bilal Soykan, “ Göreve başlamamızın dördüncü yılında ilçemize önemli hizmetler kazandırdık. Akyazı Sokak Hayvanları Bakımevi ve Güzlek Mesire alanımızı hizmete açtık. Büyükşehir Belediyemizle birlikte ilçemiz genelinde 200 bin tonun üzerinde asfalt çalışması gerçekleştirdik. 9 mahallemizi doğalgaz ile buluşturduk. Üniversitemizin 4 yıllık fakültesinin açılışını gerçekleştirdik ve fakültemizin idari binasının kaba inşaatını tamamladık. Akyazı Spor Kompleksimizi de inşallah Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce hizmete açacağız. Aynı şekilde çalışmalarına başladığımız Mezbahane ve Hayvan Borsası Projemizin de açılışını inşallah Mart ayında hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Açılışı gerçekleştirilen ilçe terminali ile birlikte Akyazı’nın toplu taşıma sistemine düzen getireceklerini ifade eden Başkan Soykan, “ İlçemize uzun yıllar hizmet verecek olan bu tesisimiz şoför esnafımıza, kooperatiflerimize, ulaşım sektörüne ve hemşerilerimize hayırlı olsun. Bütün çalışmalarımızda emeği geçen başta çalışma arkadaşlarım olmak üzere, meclis üyelerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Genel Başkan Yardımcımıza, Milletvekillerimize, İl ve İlçe Başkanımıza, teşkilatımıza ve karda kışta her zaman yanımızda olan sayın Valimize teşekkür ediyorum” dedi.

Terminali’nin Akyazı’ya hayırlı olmasını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “ Bizler, sizlerin ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap verebilmek adına gündüz-gece demeden çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar bütün ilçe belediyelerimizle baş başa vererek yeni projeleri birlikte hayata geçiriyoruz. Akyazı en güzel hizmetleri hak eden bizim gözbebeğimiz olan bir ilçe. İnşallah hep birlikte Akyazımızı daha nice güzel hizmetlerle buluşturacağız. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Akyazı İlçe Terminali’nin Akyazı’ya çok yakıştığını ifade eden AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, “ Başta Belediye Başkanımız Bilal Soykan olmak üzere tüm belediye çalışanlarını tebrik ediyorum. Gerçekten güzel bir iş başarmışlar. Akyazı’ya hayırlı ve uğurlu olsun. AK Parti belediyeleri ile Sakarya’mız ve ilçelerimiz büyük bir gelişim gösteriyor. Her ilçemiz güzel ama Akyazı bizler için de bir başka güzel. Son dönemde özellikle yatırım üstüne yatırımlarla çok daha güzelleşiyor. Birliktelik olunca bereket olduğunu görüyoruz. Sakarya’da da bunun en güzel örneklerini görüyoruz” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise, “ Pandemi sürecine rağmen ülkemizde ve Sakarya’mızda önemli işlere imza atılıyor. Bu proje de en güzel örneklerinden bir tanesi olmuş. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Türkiye büyüdükçe Sakarya da Akyazı da büyümeye devam edecek. İyi ki Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var” ifadelerini kullandı.

İlçe Terminali’nin Akyazılı vatandaşlara hayırlı olmasını dileyen Vali Çetin Oktay Kaldırım, “ Akyazı’mızda Bilal başkanımızın döneminde saymakla bitiremeyeceğimiz hizmetler hayata geçti. Akyazı İlçe Terminali de bunlardan bir tanesi. Şehir içi şehir dışı seyahat eden tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Akyazı’da bu kadar hizmet olunca çok defa geldik ve gelmeye de devam edeceğiz. Başkanımız bizi Akyazılı yaptı. Akyazı’dan her ayrıldığımda mutlu ayrıldım. Başkanımız birçok alanda vatandaşın gönlüne dokunuyor. Kendisini bu takdire şayan çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın konuşmasının ardından açılış kurdelesinin kesilmesi ile Akyazı İlçe Terminali’nin açılışı gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir