AKYAZ’NIN MAHALLE SAYISI ARTTI.


Akyazı Belediye Meclisi’nden 3 yeni mahalle kararı

Belediye Başkanı Bilal Soykan başkanlığında toplanan Akyazı Belediyesi Aralık ayı olağan meclisinde, Kuzuluk Şose Mahallesi ve Dokurcun’da 2 yeni mahallenin açılması oy birliği ile kabul edildi.

Akyazı Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. 13 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısı öncesinde belediyenin bir aylık faaliyetlerini içeren video gösterimi gerçekleştirildi. Aylık faaliyetleri içeren videonun ardından ise Belediye Başkanı Bilal Soykan, görevde yükselme sınavı ile müdürlüğe atanan Zabıta Müdürü Seçkin Yıldırım, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Nur Yılmaz, Ruhsat ve Denetim Müdürü Gökhan Kardeş ve Emlak ve İstimlak Müdürü Serhad Baykal’ı meclis üyelerine tanıttı.

Belediyenin çalışmaları hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ İlçemiz için önemli bir projeyi hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Terminalimizin ulaştırma bakanlığından ruhsatını aldık. Bugün gündemimiz içerisinde yer alan madde ile terminal yönetmeliğini belirleyeceğiz. UKOME’nin de güzergâhları belirlemesi ile tam olarak aktif olacak terminalimiz. UKOME ile görüşmeler yapıyoruz, ilk etapta güzergâhları değiştirmeyeceğiz. Karacasu ve Yahyalı bağlantı yolunun tamamlanmasının ardından güzergahları değiştirebiliriz” dedi.

Başkan Soykan, “ Vatandaşların terminale nasıl gideceği yönünde serzenişler de var ancak araçlar mevcut güzergâhlarında çalışmaya devam edecekleri için vatandaşlarımızın terminale gitmesine gerek kalmayacak. Güzel duraklar oluşturacağız. Vatandaşlarımız bu duraklardan araçlara binebilecekler” dedi. Başkan Soykan ayrıca terminale giriş çıkışlarda sadece şehirlerarası araçlardan ücret alınacağını açıkladı.

Başkan Soykan’ın konuşması sonrasında gündem dışı konuşmalarda söz alan MHP’li Meclis Üyesi Ahmet Çetin, “ Cumhur ittifakının bir ortağı olarak ilçemiz için bugüne kadar yapılan hizmetlerden dolayı sayın belediye başkanımıza, idari kadrosuna ve meclis üyelerine teşekkür ediyoruz. Seçim vaatlerinizden bir tanesi olan ilçe terminalini vatandaşlarımızın hizmetine sunduğunuz için teşekkür ediyoruz. İlçe terminali projesi ulaşımın tek bir noktadan olması bakımından ve ilçe trafiği açısından çok değerli bir çalışmaydı. İlçemizde bir otogar bile yok sözü artık kullanılamayacaktır” dedi.

Ahmet Çetin’in ardından kürsüye çıkan AK Partili Meclis Üyesi Abdurrahim Atmaca da terminal projesi ve ilçeye yapılan yatırımlardan dolayı AK Parti grubu adına Belediye Başkanı Bilal Soykan’a teşekkür etti. Atmaca, “ Yıllardan beri ilçemizin bir sorunu olan terminal sorununu çözmek size ve bizlere nasip olduğu için Allah’a şükrediyoruz” ifadelerini kullandı.

Gündem dışı konuşmaların ardından ise gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı. Gündem maddesinin karara bağlandığı meclis toplantısının 3 ve 4. Maddelerinde Dokurcun Mahallesi’nin 3 mahalleye bölünmesine, Kuzuluk Mahallesi’nin ise eski sınırları üzerinden Orta Mahalle, Şose Mahalle ve Topçusırtı Mahallesi olarak üçe bölünmesi oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 1’den 9’a kadar olan maddeleri oy birliği ile kabul edilirken 10. Madde Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Gündemin 11’inci maddesi oy çokluğu ile kabul edilirken, 12 ve 13’üncü maddeler Hukuk Komisyonu’na havale edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir