ALİ İNCİ’Yİ BU HABERLER YIPRATMAZ.

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, kendisinin bilgisi dışında Sözcü Gazetesi’nin 17 Haziran 2023 tarihinde yayınlanan “Vekil seçildi, taş ocağı ruhsatı aldı” başlıklı asılsız habere ilişkin muhataplarına suç duyurusunda bulunduğunu belirterek “Ben milletvekiliyim oradaki vatandaşımın sonuna kadar arkasındayım ve destekçisiyim. Eylem mi yapıyor yanındayım” dedi.

28. Dönem Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, Sözcü Gazetesi’nin 17 Haziran 2023 tarihinde yayınlanan “Vekil seçildi, taş ocağı ruhsatı aldı” başlıklı habere yönelik açıklamada bulundu. Milletvekili Ali İnci, söz konusu asılsız haberin birçok internet haber sitesinde yayınlanarak hakkın olumsuz bir algının oluşmasına neden olduğunu belirterek; “Söz konusu Hendek Kızanlık Mahallesi’ndeki taş ocağı kardeşim Halit İnci’ye aittir. Ruhsat 01.09.2016 tarihinde alınmış ve 2026 yılına kadar geçerlidir. Kardeşim Halit İnci’ye ait işletme ile ilgili faaliyetin durdurulması da söz konusu olmamıştır. Benim milletvekili seçilmem sonrasında alınmış herhangi bir ruhsat veya izin de yoktur. Dolayısıyla haberde belirtilen tüm ifadeler gerçeğe aykırı olup benim siyasi kişiliğime ve partime zarar verme amaçlıdır. Haber ve haberde dile getirilen asılsız iddialarla ilgili yasal haklarımızı kullanmak üzere gerekli adımlarımızı atmış bulunmaktayız” dedi.

Buna yalan, yanıltıcı ve alakasız haber diyebilirsiniz

Milletvekili Ali İnci konuşmasında; “Muhtarın yapmış olduğu olayı tastık etmek mümkün değil. ‘Milletvekili olur olmaz ertesi gün ocağa makineler girdi. Milletvekili Ali İnci jet hızıyla ruhsatı aldı’ kelimesi çok yanlış. Bu ocak benim kardeşimin olması sebebiyle Ali İnci’nin bu işe karıştırılması doğru değil. Bu ruhsat 2016’da 2026 yılına kadar Çet Raporuna sahip bir ruhsat. Aldığı ruhsat kanunidir. Resmidir. Yasalara uygundur. Ama benim bir bakış açım var. Milletvekili Ali İnci olarak oradaki Kızanlık halkının ve Sakarya’da yaşayan herkesin milletvekiliyim. Onlar Asıl olan ben ise vekilim. Onların sesine kulak veririm. İşletmecinin de sesine kulak veririm. Ama beni çoğunlukla ilgilendiren o mahalledeki insanların derdi ve sorunudur. Muhtar bey bizi aramadı. Haberi servis eden basın mensubu da bizi aramadı. Bunları haber olarak servis etmeleri çok yanış ve ayıptır. Bunu kabul etmem söz konusu bile değil. Buna yalan, yanıltıcı ve alakasız haber diyebilirsiniz. Fakat ülkemizin bu kadar geniş gündemini oluşturan bu haberde bizi aramayan muhtarı ve haberi yapan basın mensubunu da kınadığımı ifade ediyorum. Bununla ilgili Cuma günü savcılığa suç duyurusunda bulundum. Bu haberi yapmadan önce beni neden aramadınız. Neden bilgi almadınız” diye söyledi.

Vatandaşın haklı olduğu her konuda yanındayım

Ocak’ta yasa dışı hiçbir durumun olmadığına dikkat çeken Milletvekili İnci; “Benim buradaki olaya karşı duruşum bellidir. Ocakla alakalı incelemeler yaptık. Hukuksal bir problemi yoktur. Ama oradaki vatandaşımız istemiyorsa ve eylem yapıyorsa ben vatandaşın yanındayım. Vatandaşla birlikteyim. Ben milletvekiliyim oradaki vatandaşımın haklı olduğu konularda sonuna kadar arkasındayım ve destekçisiyim. Eylem mi yapıyor yanındayım. Çözülmesi gereken hukuksal bir olay mı var ona çözüm noktasında da vatandaş doğrultusunda yanındayım. Bu konuda kamuoyuna verilen bilgiler yanıltıcıdır. Büyük bir haksızlık var. Benim Hendek İlçem de bunun yapılması doğru değil. Bu konunun aslı olmayan bir bu şekilde gündeme getirilmesine de üzüldüğümü ifade ediyorum. Uzaktan veya yakından dahi alakam olmayan üzücü bir olay bu” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir