TURAN GÖNÜLLÜLERİ BULUŞMALARI ARTARAK BUYÜYOR.

Seçkin Sunucu Tiyatrocu Eğitmen İlyas Çağlayan’ın Nefis Sunumuyla Başlayan Program Sanatçı İbrahim Özkan’ın Seslendirdiği Birbirinden Güzel Parçalarla Davetliler Adeta Mest Oldu. Yakutistanlı Sanatçı İse Şaman Ağız Müziği İlgiyle İzlendi.

Türk Dünyası Sevdalısı 24. Dönem Milletvekili Prof Dr. Pelin Gündeş Bakır’ın ve Avrupa Ülkücüleri Ural Altay Derneği Başkanı Mehmet Emin Kaya’nın Önemli Mazeretinden Dolayı Katılamadığı ve Telgraf Yolladığı, Onursal Başkan Rıza Gürel’in Çocukları Tarafından Geleneksel Olarak Plav ve Ayran dağıttığı Programa; Belediye Başkanı Atila Aydıner, Başkan Yardımcıları Gökhan Balekoğlu ve Naser Şimşek’in Yanı Sıra, İBB Meclis Üyesi Fettah Dindar, MHP Gaziosmanpaşa İlçe Eski Başkanı Av. Ali Çanak, MHP Eyüpsultan Eski İlçe Başkanvekili Halil Türkan, İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Yıldız, BSTRB Dernek Başkanı Suat Nurkan, UMAY Ana Derneği Başkanı Prof Dr.Mualla Uydu Yücel, Nogay Türk Derneği Kurucusu Aynur Demir ve Dernek Başkanı Mesut Pekcan, Doğu Türkistan STK Kurucusu Aytülü Başkan, Gagauz Kadınlar Birliği STK Başkanı Dr. Olga Radova,Türk Dünyası STK’lar Birliği Başkanı Serdar Şahin, Türk Dünyası Sevdalısı Belediye Sağlık Ocağı Hekimi Dr. Cüneyt Göncer, Tokatlılar Derneği Başkanı Ahmet Selim Aslan, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Hakan Sulu , Polis Derneği Başkan Yardımcısı Ali Rıza Tünay, Ural Altay Derneği Kurucu Başkan Yardımcısı Ayhan Güler, Zeytinburnu Çevre Koruma Derneği Başkanı Ali Gündüz, Aksoy Şirketler Gurubu Başkan Yardımcısı Salih Aksoy, Cesu Turizm Firma Sahibi Suat Korkmaz Türk Kurultay Koordinatörü Ahmet Adıgüzel, Türk Dünyası Asenası Yasemin Pınar, Oyuncu Ünsal Kızılkaya, Azerbaycanlı Gazeteci Yazar Sadakat Can, Word TV Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Erdağlı, Aktüel TV Yayın Müdürü Müge Yücetürk, Çekiç Medya Yönetim Kurulu Başkanı Levent Çekiç, Araştırmacı Yazar Burak İğlikçi ,Gazeteci Şenol Adiloğlu, Ülke Posta Medya Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Arman, Bayrampaşa Medya TV Sahibi Adem Sırmalı, Cesurses Sosyal Medya Sahibi Yaşar Kaya, Rumeli Balkan Dernekleri Sosyal Medya Temsilcisi Kadir Avcı Gibi Basın Yayın Sektöründen İş Dünyasından Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarından Sanat ve Siyaset Arenasından Bir Çok Temsilciler ve Vatandaşlar Katıldı.

Türk Dünyası Platform Başkanı Araştırmacı Gazeteci Yazar Yılmaz Birinci Yaptığı Konuşmasında 26 Ağustos 1071 de Selçuklu Türk Sultanı Alparslan’ın Cenk Ederek Elde Ettiği Zafer Neticesinde Anadolu’nun Kapılarını Sadece Ülkemize Değil Aynı Zamanda Tüm Türk Dünyasının Önünün Açılmasını Sağlamıştır Dedi. Birinci; Bozkurt Selamının da Siyasi Bir Simge Olmadığını Bilakis Tüm Türk Dünyasının Ortak Kullandığı Bir Sembol Haline Gelmiştir Dedi ve Katılımcı Herkese Teşekkür Etti. Türk Dünyası Turancılar Platformun Kurucusu ve Onursal Başkanı Rıza Gürel’de Yaptığı Anlamlı Konuşmasında; Türk Dünyasının Önemine Dikkat Çekerek Bugün Burada Yapılan Bu Organizasyonu 20 Yıldır Geleneksel Hale Getirerek Kutladıklarını Geçmiş Yıllarda Olduğu Gibi Gelecek Yıllarda da Bu Etkinliğin Devam Edileceğinin Müjdesini Verdi.

Programın Sonunda Dünya Markası Osmar Cristal Firma Sahibi Osman Duman Duman Tarafından Platform Başkanı Yılmaz Birinci’ye ve Onursal Başkan Rıza Gürel’e Özel Tasarlanmış Ödül Taktim Edilmenin Yanı Sıra Platform Tertip Komisyonunca da Emeği Geçen Katkı Sağlayan Sanatçılara Orhun Abideli Ödül ve Çiçek Taktim Edilmesiyle Hatıra Fotoğraf Çektirilmesiyle Program Son Buldu.

Bayrampaşa ve Haber imtiyaz sahibi/Yılmaz Birinci.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir