AKCANSIZ TOPLANTILAR BAŞLADI , İCRAATLAR YAKINDA .

 

 

AKCAN SON MECLİS  TOPLANTISINA KATILMADI

Akyazı Belediye Meclisi 05.03.2019 salı günü saat 14.00 de belediye meclis toplantısında başkan vekili Mehmet çakmak başkanlığında

2014-2019 yılları arasındaki son meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Meclis 2 gündem maddesini görüşüp kara bağladı

2 gündem maddesiyle toplanan

Akyazı Belediye Meclisi

gündemin Birinci maddesinde yer alan Ülkü Ocakları Derneğinin talebi doğrultusunda Alpaslan Türkeş ve Halit Çotur isimlerinin İlçenin önemli ve  müsait alanlara isimlerinin verilmesi teklifin yeniden görüşülmek üzere ilgili komisyona havalesi yönünde  karar verildi

Gündemin ikinci maddesinde yer alan Ormanşevkiye (Yeniorman Mahallesi) köy içi mevki, 101 ada ve 34 parselde kayıtlı bulunan 3.822,17 M2  ve 35 parselde kayıtlı olan 873,45 M2 den oluşan iki taşınmazın Sakarya Büyükşehir Belediyesine mezarlık olarak verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

 

GÜNDEM DIŞI GÖRÜŞMELER

MHP’li Meclis Üyesi Ruhi Yılmaz zengin aile ile fakir aileleri karşılaştırmak lazım. Biz Dokurcun Mahallesi olarak fakir aileyi temsil edenlerdeniz. Bu 5 yıllık süre içinde bir çok isteğimiz yapılmadı. En önemlisi de Dokurcun’a farz olan bir lise binası kazandıramadık. 2014 yılında da Büyükşehir sınırları kapsamına girdiği için Akyazı Belediyesine bağlanarak Mahalle konumuna gelen Dokurcunun var olan sorunlarını istediğimiz gibi çözemedik. İnşallah gelecek Meclis bizim var olan bu sorunlarımızı çözer bizde kendilerine minnet duyarız dedi ve sonra da meclis üyesi arkadaşlarına helallik isteyerek veda etti.

 

 

AK Partili Meclis Üyesi Abdurrahim Atmaca, görev sürelerinin yerel seçimle sona ereceğini kaydederek; “Allah rızası için doğru bildiğimizi yapmanın gayreti içinde olduk. Konuşmalarımızı grup toplantılarında yaptık. Bugün son toplantımız olduğu için kürsüye geldim. Arkadaşlarımdan helallik istiyorum” diye konuştu.

 

AK Partili Meclis Üyesi Çetin Sarı da görevini en iyi şekilde yapabilmenin gayreti içinde olduğunu ifade ederek, şunları söyledi; ”

5 yıllık sürede yaptığımız hizmetlerimiz de oldu. İmkansızlıklar nedeniyle yapamadıklarımız da oldu.  Göreve geldiğimizde belediyenin bize bırakılan borcu 10 milyon liraydı. Şimdi bırakıyoruz. Belediyemizin ne kadar borcu varsa onu net bir şekilde açıklamamız lazım. Çünkü dışarıda belediyenin borcu konusunda konuşmalar yapılıyor. Bunun önlenmesi gerek. Gelecek yeni meclise başarılar diliyorum.”

 

AK Partili Meclis Üyesi Alim Gül de görev sürelerinin dolduğunu belirterek; “İmkanlar sınırlıydı. Bazen hizmette eksiklikler olabiliyor. Belediye olarak böyle bir sıkıntıdan geçtik” şeklinde konuştu.

 

Meclise başkanlık yapan Mehmet Çakmak, meclis üyelerine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir