BU GÜN DEN , SÖYLÜYORUM ..

 

 

Akyazı , Sakarya ve Ülke gündemini takip ediyorum ..

ben kendi gelişen Dünyamın kararları ile takibi yptığımı bu günden söylüyorum ..

Herkesin kendi gelişmişliğine göre Dünyasının var olduğunu biliyor , sizlerin de bu gerçeği  kabul etmesi gerektiğini , söylüyorum .

Söylüyorum , yaşadığım İlçemin yarınlarını düşünerek , gelecek yılların sorumlusu gençleri bu gün den düşünerek söylüyorum .

Yerel basın olarak Akyazı gündemini , tarafsız ve objektif olarak takip etmeye çalıştığımı bilin , bu bilinçte olun ve davranın diye söylüyorum .

Söylemek zorundayım , siyasi partilerin görüşleri bir birine zıt olabilir , fikir ayrılıkları , olması doğal dır . Bu doğallıkta beni taraf yapmaya çalışanların olabileceğini biliyor ve taraf yapamayınca çamur atacaklarını , bu günden söylüyorum ..

Bakıyorum , sade gözle izliyorum , taraf olmamı gerektirecek önemli ayrıntı göremiyorum . Sebebi ise Akyazı’ da bulunan topluluğun her partlisi var olduğunu biliyor , bun partililerin , hepsi ve onların Belediye Başkan adayı olarak karşımıza çıkardıkları isimlerin , en az beni kadar Akyazı ‘lı , benim kadar, Vatan perver, benim kadar ,Bayrak düşkünü  olduklarını biliyorum . Bizlerin karşısına çıkan Belediye Başkan adaylarının ben den daha fazla Dini yönlerinin olduğunu , benden daha fazla sadık insanlar olduğunu bildiğim için , her belediye Başkan adayına , tarafsız yaklaşılması gerektiğini , siz Akyazı ‘lılara saygı demek olduğunu bildiğim için , bu gün den söylüyorum .

Biliyorum , sizler de bilin istiyorum , demokrasi gereği , bizlere selam verme ihtiyacı duymaycak , ancak bir çok Akyazı’ lının yardımına koşacak konumda olan , Belediye Başkan adaylarının sizlerin ayağına gelmelerini ,hor görmeyin , eğer Demokrasi olmaz ise sizlerin kahvelerine Başkaları gelir , önünü de iliklemez , ama sizlere kendilerini dinletir , dinlemeyenleri götürür , nereden çıkacağınız belli olmaz, o yılları gençler bilmez ama , biz abiler biliriz . Onun için bu günden söylüyorum , Belediye Başkan adaylarını küçük görecek , küçük düşürecek tavır ve cümlelerden kaçının , kazanan hepimiz oluruz. Siyasetçiye saygı ve güven biz halka saygı ve güven olduğunu unutmayın .

Ben şunu da biliyorum , Akyazı belediyesinin mali durumu iç açıcı değil . Seçeceğiniz Belediye Başkanı Bilal Soykan ve ya diğerleri de olsa, biz Akyazı’lılara iki üç sene bir şey yapamayacaklarını bu günden söylüyorum .

Şahsi görüşümdür ,ancak bilinsin istiyorum , seçeceğiniz Belediye Başkan adayı Bilal Soykan ve ya diğerleri olsa da , seçildikten sonra iki yıl eleştiri yapmayan basın olacağım . Zaman tanınması gerektiğine inanıyor , yeni Başkanın işten çıkarmak zorunda olduğu çok kişilerin olduğunu biliyorum . Ne yapsın yeni seçilecek Başkan işçilere ödenemeyen aylıkları seçilir seçilmez nasıl ödeyecek ? Zamana ihtiyacı var olduğunu biliyorum , kendi ekibini kurması lazım onu da biliyorum , belediye de yatırım bazlı tasarruf yapmak zorunda olduğunu da biliyorum , bu nedenle seçilecek belediye Başkanının elinde sihirli değnek yok ben biliyorum , sizlerde bilin , yeni seçilecek Başkan ve meclis üyelerinin tasarruflarını bu gün den desteklediğimi söylüyorum , söylemeye de devam edeceğim .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir