DİYORUM , Kİ ! !

 

 

Yaşayacağımız yerel seçim atmosferi , artık sona doğru yaklaştı .

Akyazı seçimlerde çok Şükür nahoş olaylar yaşamadan bu , seçimi de tamamlayacak . İlçe de bu hoş görü atmosferi bana , Akyazı’ lılar Demokrasiyi özümsedi ve sevdi .

Belediye Başkan adayları , seçim çalışmalarında , İlçe ye kazandırmak istedikleri projeleri , hedefleri olarak biz seçmenlerce paylaştı . Seçmenler buluştukları tüm Belediye Başkan adaylarını nezaket kuralı çerçevesinde , ev sahibi düstüru ile dinledi , hak verdi , vermedi , önemli değil , ancak Belediye Başkan adaylarının konuşmalarına fırsat verdi  , pek öyle nahoş atmosfer , Akyazı ‘ da oluşmadı . Bunda kanımca Belediye Başkan adaylarının ve İlçe Başkanlarının büyük payı var . Bakıyorum , hiç bir belediye Başkan adayı toplumu gerecek söylemde bulunmadı , hoş görünün oluşmasının en büyük sebebi bu olsa gerek diye düşünüyorum .Artık seçimlerde sona doğru yaklaşılırken , büyük buluşmalar son sözleşme olacak seçmenle . Görüyorum Akyazı’lılar sandık başlarına korkmadan , ürkmeden gidecek , kıymetli oylarını kullanıp , Akyazı’ yı yönetecek yeni Başkan ve meclis üyelerini belirleyecek . Zaten korkmaya da gerek yok . Sen seni yöneteni seçmeyi beceremez isen , seni yönetecek kişi ,sana ne diye hizmette kendini zorunlu hissetsin .

Diyorum ki .

Akyazı’ yı yöeneten idareciler , seçmeni bu güzellikler içerisinde sandığa götürsün .Diyorum ki .

Belediye Başkan adayları seçimi kim kazanırsa, kaybedeni tebrik etsin . Seçim kazanmak güzel , ancak , kaybetmek ayıp değil ki .

Diyorum ki .

Sandıklar açıldı , seçim sonuçlandı , kazanan Belediye Başkan adayları , taraftarları , seçim kaybedip üzülen Belediye Başkan adayı ve taraftarlarını anlasın , ona göre davransın . kazananlar tabi sevinsin , konvoy yapsın , ancak taşkınlık , silah atmak , muhalefet Parti taraftarlarını rencide edecek söz ve tavırlar dan kaçınsın .

Diyorum ki .

Akyazı ‘ da Belediye Başkan adaylık cesareti gösteren lere ,bizler kazanana da , kaybedenede saygı da kusur etmeyelim , unutmayalım tüm belediye Başkan adayları , biz Akyazı’lıların değerleri .

Diyorum ki .

Cumartesi günü seçim yasakları başladıktan sonra , Belediye Başkan adayları ve ilçe Başkanları , Partilerinde bir birlerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunsun . Olmaz ise basın aracılığı ile seçim tüm Belediye Başkan adaylarına hayırlı olsun beyanatları ile dolsun , dostluklar ve Akyazı ‘lılık kazansın . bu dediklerim yapılırsa, Akyazı kazanır , gelecek nesiller seçimler de tavır nasıl olacak , bu günün büyüklerinden öğrensin . Toplumda meşveret ortamı bitmesin , Akyazı için alınacak kararlarda, siyasi partilerin ve STK’ ların fikirleri alınsın .

Diyorum ki , güzellikler biz Akyazılıların olsun .

Diyorum ki .

Seçim sonucu şimdiden kazanana hayırlı olsun  .

Diyorum ki .

Seçimde kaybeden olmasın , seçilemeyen Belediye Başkan adayı , yarın seçim olacakmış gibi yaşasın , toplumdan kopmasın , belli mi olur , birdaha ki seçim Başkan sen seçilirsin  hepinize, hepimize seçim sonucu olan , halk kararı hayırlı olsun .

Diyorum ki .

Seçim sonucu saygı olsun , kararı halk verdi unutulmasın . Küsme , darılma olmasın , kucaklaşma ortamı hiç eksik olmasın .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir