SOYKAN TASARRUFA YÖNELDİ .

 

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan göreve başlar başlamaz, belediyenin ekonomik zorluklarını aşmak için tasarruf tedbirleri almaya başladı .

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan tasarrufa kendinden başladı . Artık makam aracı cumartesi , pazar günleri belediye garajına aldırdı ,cenaze cemiyetlerine , kendi aracı ile gitmeye başladı . Düğün cemiyetlerine ise takı olarak kendi cebinden takı yapmaya başlaması , işten değil , dişten artar ata sözünü akıllara getirdi .

Bilal Soykan tasarruf tedbirleridahilinde Belediye fazla aracı satışa çıkaracağı , kiralık araç sayısını en aza indireceği öğrenildi . Eskisi gibi belediye araç tahsiz ederek yapılan otobüslü zevk gezileri yapılmayacak . hayır işi gönül işi dir diye düşünüldüğünde, Beytül maldan yapılan hayır gezileri aslında hayır olmadığı gerçeğini ortaya çıkarmakta. Hayır için yola çıkmayı düşünenler , ceplerine ellerini atacaklar . İmkanı olmayana zekat , fitre, kurban , yok ise, belediyeden araç alınıp hayır işi olmaz .

Akyazı belediye Başkanı Bilal Soykan meclis ilk toplantısında, Belediyeler birliğinden çekildi , katılım parası masrafı gerek yok dedi. Akballık yağlı güreşleri bir süreliğine durduruldu bilgisi , borçlu belediye reklam yaparmı dedirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir