BİLAL SOYKAN SON NOKTAYI KOYDU .

 

 

 

 

Akyazı Belediyesi , Haziran ayı meclis toplantısı , cevabı aranan soruların yanıt bulduğu toplantı oldu .

Akyazı Belediyesi MHP’li meclis üyesi Furkan Çakıroğlu , gündem dışı konuşmada , iki soru sordu .

MHP’li Meclis üyesi Furak Çakıroğlu Belediye ve Ak Belde A.Ş’nin borcunun ne olduğunu , Belediyeden kaç kişi işten çıkarıldığını ve çıkarılacakların sayısının ne olduğunu sordu .

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan son noktayı koydu dedirten açıklamayı bundan sonra yaptı .

Akyazı belediyesinin 65 Milyon , Ak Belde A.Ş’nin ise 20 Milyon borcu var, Ak Belde A.Ş’nin yıldız konutlarında 15 dairesi var, daireler ipotekli , ipoteklerin farkı var diyen Soykan 22 Milyon Ak Belde A.Ş borcu  Sosyal sigortalar kurumuna 10 Milyon , vergi dairesine 5 milyon borcu var dedi .

Başkan Bilal Soykan 21 kişi ile iş anlaşmamızı sonlandırdık . bu rakam 50′ yi bulacak dedi .

Akyazı Belediyesinin tabiat park çalıştırıcısı ile sözleşmesi bitti , bizler yeni sözleşme yapmadık , bu parkı personeli ile birlikte Spor il müdürlüğüne devrettik . Bu vesile ile işçi çıkarmalarını azaltmaya çalışıyoruz . Aynı şekilde bilgi kültür evinide spor il müdürlüğüne devrederek burada çalışan personelide devredeceğiz diyen Başkan net cevaplar verdi , artık borçe soruları cevap buldu . Akyazı belediyesine ait kütüp haneyide halk eğitim merkezine personeli ile devretmek çalışmamız var dedi. Yeni Akyazı’ya kurulan ancak hemen belediye mallarına el uzatan ENSAR vakfı teklifi görüşülmek üzere komisyona havale edildi , bu havale ,ensar vakfı teklifi kabul edilmeyecek olarak anlaşıldı . Meclis hukuk komisyonunda MHP’li meclis üyesi Avukat Furkan Çakıroğluna görev verilmesi olumlu karşılandı . Alparslan Türkeş ve Halit çptur isimlerinin Ataürk meydanı ve postane arsında bulunan parka verilecek istekleride komisyona gönderildi .Bu teklifin kabul edilmediği ,Ak Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem’in başkanlığında yapılan gurup toplantısında karara bağlandığı bilgisi vardı , bu bilgi doğrulanmış oldu .

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir