ALİ DERTLİ BAŞARDI .

 

 

31, Mart yerel seçimlerine Cumhur ittifakı olarak giren ,Akyazı Ak Parti ve MHP teşkilatları bir çok söylentiye rağmen ittifak anlaşmasından taviz vermeden , Bilal Soykan Başkan adaylılı mecliste ise dört MHP’ li meclis üyeleri yerlerini alarak mücadeleye başlamışlardı .

Yerel seçim çalışmalarında Bilal Soykan ve meclis üyeleri ,Akyazı Ülkü ocağını ziyaret etti , Ülkücülerle kucaklaşma ortamı o buluşmada gerçekleşti . Ülkücüler MHP İlçe Başkanı Ali Dertli ve Ocak Başkanı İbrahim Çalıkoğlunun da bulunduğu buluşmada, Alparslan Türkeş ve Halit Çotur isimlerinin park ve bahçelerden uygun olanlara verilmesini talep etmişlerdi .

Akyazı MHP İlçe teşkilatı ve MHP Meclis üyelerinin ısrarlı takibi gecikmelide olsa netice verdi .

Akyazı Belediyesi , Temmuz ayı olağan meclis toplantısında , Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan sözünü tuttu ve meclis gündemine getirilen MHP’lilerin isim talebi meclis oyları ile kabul edildi .

MHP ‘lilerin ve Ülke siyasetinin unutulma lideri , Başbuğ Alparslan Türkeş ismi , yeni cami parkına verildi , artık o park Alparslan Türkeş sosyal tesisleri oldu . 12 eylül şehidi olan Akyazı’lı Ülkücülerin her yıl kabri başında andığı ağbisi Halit Çotur isemide Hastane mahallesinde yapılan aile parkına verildi . Bu gelime , MHP İlçe Başkanı Ali Dertli başardı diye görülürken , Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan sözünü tutu dertti .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir