SORUMLULUĞU TOPLUMA YAYIYOR .

 

 

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan , aldığı kararlarla ,sorumluluğu belediyede toplamamayark ,, tekelci değil , toplumcu hareket ediyor .

Belediye hizmetlerinde getirisi , götürüsü değerdirildiğinde, zaman kaybı olarak görülen hizmetlerde, derhal adım atan Soykan , sorumluluğu kişi veya kurumlarla paylaşıyor . Onun bu adımları , sorunlu alanları toplumla destekleşerek aşma olarak gören , Akyazı’lılar en doğrusunu yapıyor kararında .

Akyazı kapalı pazar yeri , getirisi , meşakkatinden çok olan bir belediye birimi . Bu Belediye kapalı pazar yerini tüm götürüsü ile birlikte , kirasını alıpı belediyeye irat kayıt etmek şartı ile özelleştirildiği haberleri , doğrumu sorusunu sordurttu .

Akyazı kapalı pazar yeri , temizliği , bakımı , onarımı dahil tüm giderleri karşı tarafa yükleyerek kiraya verilecek olması , kayıp , kaçak deliğinin tıkatılması . Beş yıldır , belediye tarafından yönetilen pazar yerinde , kar elde edilmedi , meşakkatti belediyeye kalan ortam oluştuki , Soykan Pazar yerini , Bakkallar odası Başkanı Hüseyin Kali ve manifaturacılar odası Başkanı İsmet Öztürk le görüşmeler dahilinde, esnafa devrediliyor . Bu bilgi yakında yapılacak açıklama ile netlik kazanacak , kaç yılılık kiralama yapılacak , aylık kira bedeli odalara kaça mal olacak bilgisi takibe alnıdı .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir