EKREM YÜCE’DEN MARKA ŞEHİR HAMLELERİ .

Sa

panca Kırkpınar’da bu yıl 2.’si düzenlenen Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’nin açılışında konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Sektörü iç pazarda olduğu gibi dış pazarda da etkin hale taşıyacak şehrimiz ekonomisine katkılar sunacağız” derken; Vali Nayir, “Sakarya bu alanda sahip olduğu imkanlarla gelişmeye devam edecek” dedi. SATSO Başkanı Altuğ ise Sakarya’nın ithalat yaptığı noktadan ihcat yapar konuma geldiğini ifade etti.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sapanca Kırkpınar’da bu yıl 2.’si düzenlenen Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’nin açılışına katıldı. 22 Eylül Pazar gününe kadar devam edecek festivalin açılışında Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, SAÜ Rektörü Prof. Fatih Savaşan, SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Naci Çağlar, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, SASKİ Genel Müdürü Dr. İlyas Demirci, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, Baro Başkanı Abdurrahim Burak, MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun, SÜSBİR Başkanı Ahmet Dündar, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, sektör temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar yer aldı. Açılış programının ardından festival alanı gezilerek çalışmalara ilişkin bilgiler alındı.

20 binin üzerinde katılımcı
Programın açılış konuşmasını Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Koordinatörü Remzi Adıyaman yaptı. Adıyaman, “Bu yıl 2.’sini düzenlediğimiz festivale hoşgeldiniz. Geçtiğimiz yıl yine burada yoğun ve bereketli bir yağmur ile programımızı açtık. Geçen yıl 12 bin katılımcı bekliyorduk. Bu yıl 20-22 bin katılımcı bekliyoruz. 140 civarı katılımcı firma ile fuarda buluştuk. Ulusal ve yerel bazda bölgeye çok ciddi katkı gördük. Amacımız Sakarya’da sektörün canlanmasını, pazar olanaklarının artmasını sağlamak. Festivale desteklerini sunan Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ilgili tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ülkemizin farklı bölgelerinden gelerek festivalimize katılan tüm firmalara şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir