BÜLENT UYGUN , HİÇ YAKIŞMADI . .

 

 

Türk Futbolunun sevilen profesyonel topçusu . . Futbolunu beğendiğim isim , Sakarya’lı oluşuile  onurlandığım isim . . Bülent Uygun  ! !

Yeşil Sahaların , Sakarya’lı delikanlısı ! Saha , oyun süreci , trübün tansiyonunu , , yani futbol psikolojisini yaşayarak bilen kişi , , Bülent Uygun ; ; Sakarya’lı olarak Sakarya futbolunun amatör tarafında mücadelesi bilinen , Sakarya amatör spor kulüpleri federasyonu kurucu Başkanı Yaşar Zımba ile alakalı girdiği polemikte, Bülent Uygun’un psikolojisinin bozulduğunu , üzülerek takip ediyorum . . Bir Sakarya’lı , bir Sakarya’lı abisine bu şekil hitap etmemeli diye düşünüyorum . .

Ünlü futbolcu , , nasıl anlatılır bilmem ancak , ününe , yaşadığı tecrübeye, gördüğü futbol ahlakına yakışmayacak cümlelerle, küçümseyici , kelimeleri birleştirip , bir Sakarya’lı olan Yaşar Zımba’ ya nasıl bu kadar, edep dışı saldırır anlamadım !

Sakarya Spor borç batağına Yaşar Zımba zamanında ve yanlış kararları sayesinde düşmedi . . ! Bu gerçeği ben biliyorum , futbol yöneticiliği çilesini bilen Bülent Uygunda biliyor . . .

Yok lafa bakarım , , falan adammı , kelimesi bir Sakarya’lının , bir sakarya’lıya kullanacağı kelime değil , , ! Hiç yakıştıramadım , ama hiç . Sokak’tan gelip bu cümleleri kuran kişi olsa , Bülent Uygun’a yakıştıramadım diyemeyeceğim . . Ancak kültür ve karekterini incelediğimde,  , ; Kefen parası olsun kelimesi , alt düşünce cümlesidir , bu tip kendini bilmezlerin lafını , Bülent Uygun çok duymuş ve küçümseyici cümleleri , Uygun zamanında çok ayıplamıştır , çok . .

Ne oldu , Bülent Uygun , , Ne oldu , İbrahim Nalbant Sakarya spor’a Başkan , Yaşar Zımba Başkan yardımcısı oldu , sen neden çok , ama çok rahatsız oldun . . ! Sebebi ne olursa olsun , efendim yüz bin lirayı Zımba Ne yaptı ? Sorusunu soracak kadar ileri ithamda bulundun . . Yakışıyormu sana cebinden beş para çıkmadı , cümlesi ile Zımba’ya saldırıyorsun . . ! Sende biliyorsun , , her kulüp yönetiminde parası olmayan isim oluyor , o isimlerin kulübe faydalı yönleri bulunuyor . Yine bir çok kulüpte amatör federasyon başkanları yöneticilik yapıyor , , bu kadar küçük görücü cümleler , Sakarya’lının , Sakarya’lıya söyleyebileceği cümleler değil ; ; ! Yakışmadı Bülent Uygun yakışmadı bilesin . Ne Sakarya’lılığına, nede asaletine bu tür cümleler yakışmadı . En azından Sakarya’lı bir basın olarak ben sana yakıştıramadım haberin olsun . Bu yazım sana , bir Sakarya’lı sitemidir , bilgin olsun !

Sakarya spor icralık , liglere katılamayacak durumda , , . Ne yaptı Yaşar Zımba , Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi Sakarya spor’a sahip çıkmaya ikna etti. . ! Sakarya Büyük Şehir Belediye Başkanı’da Sakarya’lılığına yakışanı yaptı , Sakarya spor’a sahip çıktı . Tebrik etmek gerek yardımcı olanları , ben hepsini saygı ile selamlıyorum .

Bülen Uygun’a şu soruları sormak isterim , Sakarya spor yönetimine koyduğun isimler düzene ayak uyduramadı , terslikler yaşandı diyemi bu kadar asabileştin . Senin istediğin hoca başarısız olacak düşünce sahiplerine bu kadar saldırmak , acaba, nasıl yorumlanmalı , bizim bilmediğimiz başka çıkar hesaplarımı var ? Muhasebeci değişti çıldırıyorsun , muhasebeci üzerinden hesaplarınmı vardı , ne olur muhasebeci o olmuş , bu olmuş , hangi hesabın karıştı , iyiniyetli isen hiç bir hesap karışmaz , ama iyiniyetli isen . .Kulüp müdürü değişti , , değişsin Bülent Uygun değişsin , sen Sakarya spor için varım diyorsan ,genel koordinatör değişsin , sana ne zararı var ? İyi niyetli değilsen o zaman kıyameti koparırsın ,  , eyvah dersin , çünkü iyiniyet yok sende demek , hesapların başka demek . Bülen uygun gerçekten çok hırslı , müsade et Sakarya spor küme düşer ise sana hak verelim , ama bir müsade et, İbrahim Nalbant kendi kadrosunu kursun , takım sahada görsün , hep birlikte görelim , yanlışlara o zaman isyan edelim , ancak isyanımızı abi , kardeşliğe zeval getirmeyecek şekilde yapalım , Sakarya’lılık onurunu yok edecek cümleleri bir birinize kullanmadan yapalım . Bülent Uygun , , sana düşen bu saatten sonra susmaktır bilesin . Suski adam zannetsinler, suski sevgin , saygınlığın zeval görmesin vesselam . . !

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir