BU KADAR , İŞTE ! !

 

 

 

Sakarya’nın büyük ilçelerinden olmayı bırakın , kurulduğu günden beri Ak Parti’nin devrilmez kalesi Akyazı , ancak gelin görün, sorunlarını yıllarca hep cek , caklarla ertelemiş Akyazı’lı var karşımızda .

Yani okadar basit sorunlar dahi , çözülmedi , birikti , birikti dağ oldu ,Akyazı’lının ufak denecek sorunları .

Ben yıllarca İlçe halkının sorunlarını takip eden , gündeme getiren , Halkın sorunlarını dile getirdik diye, Ak Parti’li belediye Başkan, geçmişlerle uzun süreli sürtüşmeli hayat süren bir gazeteci olarak , Vah Akyazı diyen bir çok yazı kaleme aldım . Sorunları kaleme aldım diye kötü olmaktan bazen , kendi kendime , Akyazı’yı düzeltecek kişi senmisin , ne yazıp duruyorsun , ne kötü olup duruyorsun dediğim günler oldu . Mahsuzs kalemimi başka yönlere çevirdim , Akyazı’lıların sorunlarını görmemeye başladım . Halbuki Akyazı’lının sorunu , aslında hepimizin gündelik hayatında yaşadığı sorunlar olduğunu biliyorum , dedimya çok fazla gevezelik yapan konumuna düşmekten bıktığım için böyle davrandım .

Bakıyorum şimdi Akyazı’da yeni anlayış yerleşmeye başladı . Aslında Akyazı’da değişen bir şey yok . Yine Akyazı’lı Ak Partili Belediye Başkanı Bilal Soykan ve ekibi tarafından yönetiliyor . Öyle değilmiş meğer, fikir insanı değişikliği yaşamış Akyazı . Bilal Soykan dönemi çok alışmadığımız dönem olma yolunda ilerliyor . Gördüğüm kadarı ile makamında oturan , Halkından kaçmayan, halkın sorunlarını yakınen takip eden , telefonla arandığında cevap vermediği zaman , arayana dönen bir Belediye Başkanı ile muhatap olmak , Allah , allah demek böylede yapılabiliyor . Ne kadar basitmiş meğer Halkla iç içe olmak . İstemek meğer yeterliymiş demek ! !

Akyazı’lılar bir sıkıntı yaşıyor ise , sorun yokmuş gibi davranmayan Belediye anlayışı ile tanışmak bu kadar işte deme yoluna sevk etti beni . Bu kadar işte Akyazı’lının sorunlarını çözmek basit . Basit ama çözmek isteyenle tanışmak yeni . .

Akyazı’dan , Sakarya Ünüversitesinde okuyan onlarca , bay bayan Akyazı’lının çocukları var . . ! Var varda onların sorunları , onlara göre çok büyük . Senin asfaltın , onlara hizmet olarak gelmiyor , ünüversite okuyan Akyazı’lı gençler ulaşım sorunu yaşamaktan gına geldi . Yıllardır aşamıyorlar bu sorunlarını . Adapazar , Akyazı kooperatifi aracılığı ile , sabah sıkış depiş ,ayakta bayan öğrenciler , her türlü tacize müsait , aileler rahatsız , anlatamadılar yıllarca, çözemediler sorunlarını .

Şimdi öylemi ? Yok öyle değil . .

Değişecek söyrü alem . .

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan , belediye olarak Büyük şehir ulaşım daire başkanlığına müracaat etti , bu sorunun koökten hallolması için hat talebinde bulundu . UKM yakında cevap verecek . .

Ben nasıl demiyeyim bu kadar işte . Bakın sorun çözüm yolşuna girdi. Bir dilekçe kadar basit sorun yıllarca çile çektirdiler millete . Çokta öğünür bizim Akyazı’lılar muhafazakarız diye . Yok be kardeşim ne alaka , sorunu dinledinmi , muhafazakarım diyen bir anlayış çözüm üretmezmi ? Üretmediler yıllarca.  Ancak şimdi UKM’ den talep edilen hat güzergahı ,KYK önünden , Küçücek caddesi , MYO ulaşım , çarşı içi ve Ormanköy hattı üzeri , Sakarya Ünüversitesine ulaşım . İşte bukadar basit bakın istenince sorunun çözüm yolu bulunuyor , çözüm için çaba sarf ediliyor . Aileler sadece biraz sabır diyorum , aşılacak bu büyük sorun yakında bilginiz olsun istedim .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir